Mężczyzna u kosmetyczki – z jakich zabiegów może skorzystać?

Choć przyjęło się, że to przede wszystkim kobiety narzekają na niedoskonałości urody, to mogą być one także źródłem kompleksów panów – dlatego na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej kosmetyków stworzonych właśnie z myślą o mężczyznach. Specjalne propozycje dla nich mają w swojej ofercie także gabinety kosmetyczne.
/ 04.09.2013 13:21

Tabu przełamane

Warstwa rogowa skóry mężczyzn jest nawet o jedną czwartą grubsza niż u kobiet. Dzięki temu dłużej pozostaje elastyczna i jędrna. Jednak po ukończeniu 35. roku życia proces starzenia się cery znacząco przyśpiesza. To wtedy wielu panów zauważa u siebie zmarszczki, które w dodatku są dużo głębsze niż u kobiet. Pojawia się u nich także problem drugiego podbródka i opadających powiek.

W dodatku niezależnie od wieku mężczyźni często zmagają się też z takimi problemami, jak nadmierne wydzielanie sebum, skłonność do powstawania stanów zapalnych, rozszerzone pory, zaskórniki i trądzik.

Tymczasem dziś coraz częściej wymaga się od nich nienagannego wyglądu. Nic więc dziwnego, że panowie zwracają większą uwagę na swój wizerunek i chcą się dobrze prezentować. Dbają już nie tylko o garderobę czy fryzurę, ale też o skórę. Zmagając się z różnego rodzaju niedoskonałościami, mężczyźni coraz częściej szukają pomocy specjalistów i trafiają do gabinetów kosmetycznych.

– Zwykle panowie podczas pierwszej wizyty są onieśmieleni i nie do końca zorientowani w ofercie. Dlatego zawsze służymy pomocą i dobieramy zabiegi tak, by odpowiadały potrzebom ich skóry – mówi Anna Borowiak z Centrum Dermatologii Estetycznej Lenis w Poznaniu. – Coraz częściej jednak mężczyźni trafiający do kosmetologa doskonale wiedzą, jaki rodzaj zabiegu ich interesuje, są świetnie przygotowani i operują fachowym słownictwem.

Zobacz też: Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Co dla pana?

W salonach kosmetycznych mężczyźni mogą skorzystać z całej gamy dedykowanych im zabiegów, które pomagają rozprawić się z różnymi problemami skórnymi. Do wykonywanych najczęściej należą te, które oczyszczają skórę twarzy.

– Popularnością cieszą się peelingi chemiczne, które w zależności od wykorzystywanych substancji aktywnych mogą na przykład ułatwiać usuwanie zaskórników i zmniejszać stany zapalne, działać nawilżająco, a nawet przeciwzmarszczkowo – wyjaśnia Anna Borowiak.

Wśród mężczyzn zainteresowaniem cieszy się także mezoterapia bezigłowa. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się zjawisko elektroforoporacji, dzięki czemu nawilżający lub odżywiający preparat można wprowadzić w głębokie warstwy skóry zupełnie nieinwazyjnie.

Coraz więcej panów jest także zainteresowanych depilacją.

– Najczęściej mężczyźni chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia z okolicy pach, pleców, torsu i brzucha – mówi Anna Borowiak.

Maszynka do golenia, kremy czy wosk są skuteczne, ale niestety po ich wykorzystaniu włosy szybko odrastają, a w dodatku skóra często jest podrażniona. Dlatego coraz popularniejsza staje się depilacja laserowa, która pozwala trwale rozprawić się z niechcianym owłosieniem. Innowacyjne lasery diodowe wykorzystywane do depilacji znacznie skracają czas trwania takiego zabiegu, a dodatkowo także minimalizują odczucia bólu.

Specjaliści pomagają także tym panom, którzy zmagają się z nadmiernym poceniem. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, popularnie nazywanej botoksem, pozwalają znacząco ograniczyć ten problem.

– Oferta zabiegów z zakresu kosmetologii i dermatologii estetycznej jest dziś bardzo szeroka. Pomaga rozprawić się z wieloma problemami skórnymi, które są charakterystyczne dla męskiej skóry, dlatego panowie nie powinni wstydzić się tego, że dbają o siebie i korzystać także z pomocy specjalistów – podsumowuje Anna Borowiak.

Zobacz też: Jak usunąć włosy z pleców i klatki piersiowej?

Źródło: materiały prasowe LTM Communications/mn