Metody skutecznej depilacji

Metody depilacji są różne. Przy wyborze kierujemy się tym, ile czasu i pieniędzy jesteśmy w stanie wydać aby pozbyć się nadmiernego owłosienia oraz którą część ciała chcemy poddać zabiegowi.
/ 11.04.2007 08:59
Metody depilacji są różne. Przy wyborze kierujemy się tym, ile czasu i pieniędzy jesteśmy w stanie wydać aby pozbyć się nadmiernego owłosienia oraz którą część ciała chcemy poddać zabiegowi.

W dzisiejszych czasach depilacji to już obowiązek. I to nie tylko nóg. Aby pozbyć się niepotrzebnego owłosienia, możemy wybrać się do kosmetyczki, lub poddać się zabiegom w domu. Istnieje wiele sposobów skutecznej depilacji a jego konkretny wybór zależy od indywidualnych upodobań.

Maszynka
To najszybszy i najłatwiejszy sposób usuwania zbędnego owłosienia, a do tego całkowicie bezbolesny. Ale dużym minusem są odrastające już po 2 dniach włoski. Dlatego depilację trzeba często powtarzać. Przy depilacji maszynką nie wolno golić skóry na sucho. Najlepiej wykonywać ją pod prysznicem. Można używać do tego pianki lub żelu, która zapobiega podrażnieniom

Kremy depilujące
Podobnie jak depilacja maszynką jest całkowicie bezbolesna. Jednak zawarte w kremach substancje rozpuszczające włoski często uczulają. Dlatego przed poddaniem się tekiemu zabiegowi warto zrobić próbę uczuleniową.

Depilator mechaniczny
niestety nie każda kobieta wytrzymuje ból związany z tego rodzaju depilacją. Włoski wyrywane są wraz z cebulką i dlatego też metoda ta jest dość bolesna. Zdecydowanym plusem tej metody jest to, iż nie trzeba jej tak często powtarzać. Skóra pozostaje gładka nawet do 4 tygodni.

Plastry depilujące
Plastry wyrywają włosy z cebulką i znacznie je osłabiają. Zabieg trzeba powtarzać dopiero po 4-6 tygodniach. Jednak metoda ta wymaga dużej wprawy w odrywaniu plastrów, w przeciwnym razie jest bardzo bolesna.

Wosk
To jedna z najskuteczniejszych ale najbardziej bolesnych metod usuwania owłosienia. Wosk depilujący używany jest nie tylko w gabinetach kosmetycznych, w sprzedaży oferowane są również specjalne woski do stosowania w domu. Może być nakładany zarówno na ciepło, jak i zimno. Ciepły wosk jest o tyle skuteczniejszy, iż depilacja nie wymaga poprawek. Metoda ta nie powinna być stosowana przez osoby, które cierpią na żylaki i popękane naczynka. Dotyczy to również strefy bikini, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa i delikatna.

Metoda laserowa
To zdecydowanie najdroższa ale najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. To wydatek rzędu kilkuset złotych. Usunięte mieszki włosów już nigdy nie odrastają. Jednak zanim zdecydujesz się na taki zabieg, na kilka miesięcy przed nim zrezygnuj z kremów i wosków do depilacji. Osłabione cebulki trudniej jest później usunąć. Polecana na wszystkie strefy ciała.