POLECAMY

Jakie są metody depilacji i czym się od siebie różnią?

Metoda depilacji, z której korzystasz nie do końca ci odpowiada? Szukasz sposobu na usunięcie włosów, który będzie dla ciebie idealny? Poznaj różne metody depilacji i dowiedz się, czym się od siebie różnią!
Jakie są metody depilacji i czym się od siebie różnią? fot. Fotolia

Pasta cukrowa - naturalna metoda depilacji


Usuwanie włosków za pomocą pasty cukrowej to w 100% naturalny sposób pozbycia się zbędnego owłosienia. Nie znajdziemy w jej składzie żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu mogą ją stosować osoby ze skłonnością do alergii oraz wrażliwą skórą.

Najważniejszą zaletą tego rodzaju depilacji jest to, że pasta cukrowa nie podrażnia naskórka. Produkt obkleja włoski dookoła, nie przyklejając się do skóry, co znacznie zmniejsza ból. To zdecydowanie najdelikatniejsza, naturalna alternatywa dla innych metod depilacji. Przed zabiegiem możemy nanieść na skórę, również specjalny puder, który poprawi przyczepność pasty do włosków. Sprawi to, że depilacja przebiega jeszcze sprawniej i szybciej. Cena zabiegu waha się pomiędzy 20zł a 110 zł w zależności od miejsca depilacji – mówi Katarzyna Brzozowska z Body Care Clinic w Katowicach.

Wosk - modna metoda depilacji


Ten sposób polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy specjalnego wosku i podobnie, jak pasta cukrowa daje długotrwałe efekty oraz może być stosowany na wszystkich częściach ciała. Po samym zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona, istnieją jednak skuteczne sposoby, by temu zapobiec

Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów możemy całkowicie pozbyć się śladów zabiegu. Po depilacji usuwamy pozostałości produktu balsamem. Następnie wcieramy go w podrażnioną skórę. Preparat ten jest bogaty w naturalne składniki, takie jak różnego rodzaju olejki oraz panthenol. Jest to ważny element, który znacznie przyśpiesza proces regeneracji skóry, dzięki czemu staje się ona natychmiast nawilżona i odżywiona – podpowiada specjalistka. – Warto pomiędzy zabiegami stosować również peeling, który usuwa martwy naskórek, co znacznie zmniejsza ryzyko wrastania włosków. Cena zabiegu depilacji woskiem jest identyczna, jak w przypadku depilacji za pomocą pasty cukrowej – dodaje Brzozowska.

Laser - metoda na trwałe pozbycie się owłosienia


Depilacja laserowa to doskonały sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia oraz kłopotów z wrastającymi włosami.

Jednak w przypadku tego rodzaju zabiegów, aby uzyskać oczekiwany efekt, nie wystarczy jedna sesja. Jeśli chcemy jednak uzyskać idealnie gładkie ciało, musimy zdecydować się na serię zabiegów.


Jak wiadomo, najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce ze zbędnym owłosieniem jest depilacja laserowa. Dodatkowo zima to doskonały moment na rozpoczęcie zabiegów. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię światła pulsacyjnego CPL zastosowaną w laserze X-lase możemy na trwałe usunąć niechciane włoski po wykonaniu 6-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Ostateczna ilość zabiegów zależy jednak od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach rosnących na jasnej skórze. Cena jednej sesji rozpoczyna się od 72 zł za wąsik, jeśli zdecydujemy się na serię zabiegów, bez serii to 90 zł – mówi Katarzyna Brzozowska.

Metoda IPL - depilacja światłem


Prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o depilację jest metoda IPL. Dzięki intensywnemu pulsacyjnemu źródle światła, w czasie zabiegu można wspomóc terapię wszelkich stanów zapalnych oraz pozbyć się wrastających włosków. Dodatkowo podczas tego rodzaju depilacji możemy wspomóc terapię służącą usunięciu przebarwień, sprawiając, że skóra stanie się nieskazitelna.

- Podobnie jak w przypadku depilacji laserem musimy wykonać serię zabiegów, natomiast IPL w przeciwieństwie do poprzedniej metody jest w stanie usunąć włoski u osób z różną karnacją w tym bardzo ciemne owłosienie na różnych długościach. Za jeden zabieg zapłacimy 240 zł w przypadku łydek – mówi specjalistka z Body Care Clinic w Katowicach.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/2 tygodnie temu
wszystkiego dowiedziałam się podczas depilacji w Beauty&bar, depiluje tam nogi i pachy! Czuję się kobieco i jestem pewna, że do wakacji moje ciało będzie idealne
/2 miesiące temu
Jak byłam w Beauty&Bar to moja depilacja przebiegła niczym bezboleśnie, już teraz mam umówioną kolejną wizytę! To świetne miejsce, które dba o klienta, dostałam nawet podczas pierwszej wizyty lakier do paznokci opi
/5 miesięcy temu
depilacja ipl to najlepsze rozwiązanie-mam depilator panasonic i nic nie boli i problem zniknął absolutnie :)
POKAŻ KOMENTARZE (4)