Maseczki w płachcie do okolic bikini www.unsplash.com

Maseczki w płachcie na strefę bikini - działanie, jak stosować

Podobno działa jak nawilżający kompres na podrażnione depilacją i goleniem okolice bikini. Czy faktycznie warto je przetestować?
Małgorzata Machnicka / 29.08.2019 09:40
Maseczki w płachcie do okolic bikini www.unsplash.com

Marka Qui Shave stworzyła coś, czego jeszcze na rynku nie było - maseczki w płachcie na wrażliwe okolice bikini. Brzmi absurdalnie? Niekoniecznie. Jesteśmy przekonane, że produkt powstał z potrzeb rynku.

Golenie, depilacja, opalanie - to wszystko nie wpływa dobrze na wrażliwą strefę bikini. Ile razy zdarzyło ci się cierpieć z powodu wrastających włosków czy przesuszonej, swędzącej skóry? Skoro skóra pod pachami i na nogach ma być traktowana z większą uwagą, to dlaczego mamy odmawiać jej jeszcze bardziej newralgicznym miejscom, jakim są okolice bikini? 

Czy to ma sens?

Niedawno pisałyśmy o maseczkach w płachcie na pośladki. Już sam pomysł wydał nam się kontrowersyjny, a dodatkowa informacja na opakowaniach, że maski mają działanie rozświetlające, wprawiała w zakłopotanie. No bo po co?

I o ile nie byłyśmy i nadal nie jesteśmy przekonane do sensu stosowania masek na pośladki (czy nie wystarczy dobry peeling i balsam nawilżający?), o tyle maseczki na okolice bikini chętnie byśmy przetestowały

W czym tkwi fenomen maseczek Deep?

W każdym opakowaniu znajdziecie dwie płachty z biocelulozy - na każdą ze stron. Maseczki Deep V mają rewelacyjny skład - zawierają m.in. olejek rycynowy, ekstrakt z róży damasceńskiej i oczaru wirginijskiego. Działają jak łagodzący kompres na skórę - zapobiegają wysychaniu skóry, działają przeciwzapalnie oraz tonizującą i działającym antyoksydacyjnie.

Jak je stosować? Bardzo prosto. Wystarczy, że po zabiegu depilacji lub golenia, na każdą ze stron nałożysz płachtę. Producent zaleca, żeby zabieg trwał ok. 15-20 minut.

Niestety, wielkim minusem maseczek jest ich cena (opakowanie 5 sztuk kosztuje 38 $, czyli mniej więcej 160 złotych) i dostępność - w tej chwili są do kupienia jedynie w USA i Kanadzie. 

Warto podkreślić, że marka Oui Shave specjalizuje się wyłącznie w gadżetach i kosmetykach do golenia dla kobiet. W jej ofercie znajdziecie m.in. golarki w kolorze różowego złota, kremy do golenia i olejki łagodzące.

Czytaj także:
Tortoiseshell manicure to hit tej jesieni!
Ten tusz nie ma sobie równych!