Masaż Watsu /fot. Materiały prasowe Velaves Spa & Resort fot. Materiały prasowe

Masaż Watsu - bezgraniczne odprężenie

Masaż Watsu to doskonała propozycja dla osób, które chcą się bezgranicznie zrelaksować, odprężyć oraz pozbyć całkowicie stresu i napięcia. Przeczytaj na czym dokładnie polega technika Watsu, dla kogo jest najbardziej skuteczna i jaki stan można dzięki niej uzyskać.
/ 23.02.2012 21:52
Masaż Watsu /fot. Materiały prasowe Velaves Spa & Resort fot. Materiały prasowe

Watsu to połączenie japońskiego masażu Shiatsu z elementami stretchingu. Wykonywany w wodzie Watsu to znacznie więcej niż tylko odprężający masaż. Jego tajnikiem jest zaawansowana praca ze wszystkimi partiami ciała. Usuwa efekty stresu i napięcia, a także znajduje zastosowanie w rehabilitacji i odnowie biologicznej.

Zobacz też: Przewodnik po zabiegach wyszczuplających

Masaż Watsu dzieli się na kilka sesji, które dopasowywane są indywidualnie do potrzeb, wieku, kondycji i zdrowia każdego człowieka. Przeprowadzany jest w specjalnej wannie lub przystosowanym do zabiegu basenie. Podczas masażu wykorzystuje się techniki mobilizacji i uciskania punktów Shiatsu oraz akupresurę. Uczuciu odprężenia i błogości sprzyja rozgrzana do około 35 stopni woda. W pierwszych sekwencjach zabiegu specjalista skupia się głównie na wyrównaniu oddechu. Wykonywany ruch jest bardzo powolny i sprzyja wyciszeniu.

Zobacz też: Zabiegi odchudzające

- W trakcie ćwiczeń w wodzie zmieniana jest pozycja, a ruch stopniowo staje się bardziej intensywny. Zamysłem zabiegu jest przechodzenie od sekwencji spokojnych do bardziej dynamicznych, które są przeplatane momentami uspokojenia ciała i bezruchu – tłumaczy Weronika Mislisz, terapeutka w Velaves Spa & Resort. Watsu sprzyja odprężeniu i bezgranicznemu relaksowi.

Zobacz też: Jak działa masaż odchudzający?

Zalety masażu

Podczas 30 minutowego zabiegu zostaje znacznie zmniejszone napięcie mięśni oraz stres. Ponadto dzięki takiej sesji złagodzeniu ulegają dolegliwości bólowe i migrenowe. - Masaż Watsu znajduje zastosowanie u osób cierpiących na dolegliwości stawowe, bóle kręgosłupa oraz obniżoną pracę serca – podkreśla Aneta Ścibisz, fizjoterapeutka w Velaves Spa & Resort.

Zobacz też: Jak działa sauna?

Jego dobrotliwy wpływ docenią osoby z problemami trawienia oraz cierpiące na bezsenność. Watsu z uwagi na wysoki stopień relaksacyjny działa korzystnie na osoby z depresją, a także ze stanami lękowymi i nerwicami. Dzięki połączeniu pracy rąk z kojącym wpływem wody działa wielowymiarowo.

Sesje Watsu pomagają odprężyć ciało i umysł. Połączenie ćwiczeń z japońskim masażem Shiatsu i strechingiem daje pełnowymiarowy efekt zabiegu i sprzyja poprawie kondycji, a także uwalnia od stresów i zbędnych napięć. Koszt sesji 45-60-cio minutowej to ok. 250 zł.