POLECAMY

Masaż twarzy – jak go wykonać?

Działanie kremu do twarzy można wzmocnić, stosując odpowiedni masaż. Inny, jeśli chcemy zmniejszyć zmarszczki, inny kiedy chcemy zniwelować kurze łapki, a jeszcze innym kiedy chcemy uniknąć obwisłego podbródka.
Masaż twarzy – jak go wykonać?

Wspomaganie działania kremu

Nakładanie kremu najlepiej połączyć z masażem. Wystarczy temu zabiegowi poświęcić co wieczór 5 minut, a efekty już po krótkim czasie będą widoczne.
Wykonuje się go w następujący sposób:

Jak masować?

Włosy odsunąć od twarzy przy pomocy opaski. Po demakijażu – zrobić na twarzy pięć niewielkich kremowych kleksów: na czole, nosie, obu policzkach i podbródku.
Dłonie przyłożyć płasko do twarzy i opuszkami paców delikatnie, płynnymi kolistymi ruchami, zgodnie ze wskazówkami zegara, wcierać krem.

Na palec nabrać odrobinę kremu pod oczy. Nakładać, lekko uciskając skórę wokół oczu, zaczynając od wewnętrznego kącika. Czynność kilkakrotnie powtórzyć uważając, by nie rozciągać skóry.

Zobacz też: Jakie znasz rodzaje masażu?

Masaż przeciwzmarszczkowy

Musi być wykonywany bardzo delikatnie. Wykonuje się go opuszkiem wskazującego lub trzeciego palca, bardzo szybko w aktywnych biologicznie punktach twarzy.
Przy bruzdach nosowo-wargowych masaż należy wykonywać tą samą techniką punkty leżące na bruzdach, poczynając od miejsc znajdujących się przy skrzydełkach nosa. Bruzdy opukiwać punkt po punkcie wzdłuż bruzdy, aż do kącików ust. Czynność powtórzyć 12-15 razy.

Zmarszczkom wokół ust można zapobiec, masując, punkt po punkcie, opuszką miejsca nad górną i dolną wargą – kolistymi ruchami, zgodnie ze wskazówkami zegara. Masaż powinien trwać około trzech minut i w tym czasie należy wykonać 12-15 pełnych okrążeń wokół ust.

Zobacz też: Czy wiesz, jakie substancje aktywne są w kremach?

Masaż na kurze łapki

Na kurze łapki dobrze robi masaż okolicy zewnętrznych kącików oczu, poczynając od końca łuków brwiowych w kierunku kości policzkowych. Po upływie minuty w ten sam sposób masować okolicę kącików zewnętrznych oczu – promieniście, w kierunku uszu, w takim samym czasie.

Masaż na obwisły podbródek 

Grzbietem wyprostowanej dłoni lekko oklepywać podbródek i lekko go podszczypywać. Głowę trzeba trzymać prosto.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Taki masaż daje bardzo dużo naszej cerze, ale ważne aby był odpowiednio wykonany. Zanim zdecydowałam się robić sobie masaże sama w domu, to byłam w Profemedzie na takim profesjonalnym masażu twarzy i przy okazji porozmawiałam sobie z kosmetologiem na temat mojej cery. Za 99zł można wykupić u nich taki pakiet powitalny, gdzie otrzyma się miedzy innymi masaż i zabiegi na twarz. Polecam