Dlaczego warto się wybrać na masaż relaksacyjny?

Efekty masażu relaksującego utrzymują się nawet do kilku tygodni. Na czym on polega? Dlaczego warto wybrać się na masaż relaksacyjny?
Dlaczego warto się wybrać na masaż relaksacyjny? fot. Fotolia

Masaż relaksacyjny - korzyści


Jakie korzyści daje masaż relaksacyjny:
  • Odpręża i relaksuje.
  • Pozwala usunąć napięcie z ciała.
  • Pozwala zlikwidować skutki stresu.
  • Zalecany w przypadku nerwicy lub depresji.
     

Dla kogo masaż relaksacyjny?


Masaż relaksacyjny to idealne rozwiązanie dla osób, którym na co dzień brakuje oddechu i możliwości odpoczynku. Sam zabieg wykonywany jest w delikatny, powolny sposób, sprzyjający rozluźnieniu. Nieraz zdarza się, że uczestnicy zabiegu odprężają się tak głęboko, że zapadają w krótką drzemkę. Po zabiegu czują się doskonale: świeżsi, zrelaksowani, głęboko wypoczęci.

Masaż relaksacyjny - przynajmniej raz w miesiącuRelaks jest zazwyczaj rzeczą, na którą w codziennej pogoni nie mamy czasu i odkładamy go na wieczne „później”. A naukowcy wciąż alarmują, że długotrwały stres może powodować bardzo negatywne skutki, jak objadanie się, bezsenność, nerwowość, płaczliwość, drażliwość, problemy z oddychaniem. Może także prowadzić do nerwicy lub depresji. Warto więc choć raz w miesiącu znaleźć chwilę na pozwolenie sobie, by myśli odpłynęły a ciało się zrelaksowało.

Oprócz ciała warto pomyśleć także o psychice – żyjemy w czasach, które dalekie są od leniwego życia, jakie wiedli nasi przodkowie. Dziś żyjemy w oszołamiającym tempie i to wszystko kumuluje się w nas.

Wybór masażu relaksacyjnego jest idealny zwłaszcza wtedy, gdy mamy stresujący okres w życiu. Prawda jest jednak taka, że od czasu do czasu każdy powinien sobie na niego pozwolić. Wrażenie rozluźnienia po zabiegu utrzymuje się jeszcze przez kilka tygodni.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10 miesięcy temu
ja uwielbiam, a porzadny masaz robi naprawde bezcenna robote z kregoslupem! kazdemu polecam, a z cenami to roznie - tu wiecej informacji znalazlam w w w.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/ile-kosztuje-masaz/
/3 lata temu
Wybrałam się kiedyś na masaż relaksacyjny. Niestety okazało się że nie masował mnie mgr tylko ktoś po kursie i ucisnął mi nie ten nerw co trzeba. Konsekwencji możecie się tylko domyślać. Tak więc zawsze to sprawdzajcie