Masaż przeciwzmarszczkowy

Jak poprawić kondycję skóry i sprawić, by nielubiane zmarszczki stały się mniej widoczne? Codziennie masuj twarz!
/ 02.07.2013 06:45

Jak poprawić kondycję skóry i sprawić, by nielubiane zmarszczki stały się mniej widoczne? Codziennie masuj twarz!

Masaż przeciwzmarszczkowy

fot. Depositphotos

Brzmi niewiarygodnie? Masaż sposobem na zmarszczki? Otóż tak. Masaż sprawi, ze skóra będzie zrelaksowana, gładsza i bardziej promienna, a zmarszczki mniej widoczne. Jak to możliwe? Masując miejsca, w których pojawiają się zmarszczki, po pierwsze, intensywnie je nawilżamy (zmarszczki nie maga być wysuszone, wówczas sprawiają wrażenie jeszcze głębszych), a poza tym odprężamy napięte mięśnie twarzy. Zmarszczki rozmasowane odpowiednimi ruchami stają się mniej widoczne, a cała twarz bardziej rozluźniona. Zatem Drogie Panie chyba warto spróbować, w końcu nie kosztuj to wiele, a zyskać można lepsze samopoczucie, mniej widoczne zmarszczki i chwilę relaksu. Kilka minut codziennego masażu, a efekty z pewnością będą widoczne.

Do wykonania masażu możesz  użyć kremu nawilżającego, natłuszczającego, oliwki z awokado, oliwy z oliwek, oleju arganowego. Pamiętaj, by przed masażem dokładnie oczyścić twarz z makijażu i innych zanieczyszczeń. Następnie zwiąż włosy i zabezpiecz opaską. Rozetrzyj pomiędzy opuszkami palców krem lub oliwkę i masuj.

Jak zrobić masaż twarzy?

Pamiętaj!
Nigdy nie masuj zbyt mocno i nie rozciągaj skóry, bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Lepiej głaskać, rozmasowywać, delikatnie uklepywać i ugniatać.

Masaż rozpoczynamy od brody, wykonujemy go za pomocą trzech palców: wskazującego, środkowego i serdecznego. Zaczynamy od ruchów głaszczących od środka brody w kierunku skroni, powtarzając czynność kilkukrotnie. Następnie masujemy okolice od ust, poprzez policzki w kierunku skroni. Nos masujemy od jego czubka do przestrzeni między brwiami, a czoło – od środka w kierunku skroni (skronie można rozmasować kolistymi ruchami). Okolice oczu masujemy zaczynając od wewnętrznego kącika oka i kolistymi ruchami poruszamy się do kącika zewnętrznego (górna powieka) i od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz (dolna powieka). Należy masować je bardzo delikatnie, gdyż skóra jest tutaj cienka i bardzo wrażliwa. 

Jak masować różne rodzaje zmarszczek?

Bruzdy wargowo-nosowe

Zaczynając od skrzydełek nosa opuszkiem palca wskazującego masuj punktowo zmarszczki (delikatnie uciskając punkt po punkcie) i poruszaj się w kierunku  zewnętrznych kącików ust. Czynność powtórz kilka razy.

Zmarszczki w okolicach ust

Masuj kolistymi ruchami opuszkiem palca wskazujące miejsca wokół ust zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Wykonaj przynajmniej kilka takich okrążeń.

Zmarszczki pomiędzy brwiami

Pojawiają się nie tylko wtedy, gdy wpadamy w złość. U wielu osób właśnie w taki sposób objawia się skupienie. Kolistym ruchem rozmasuj miejsce pomiędzy brwiami. Powtórz tą czynność kilkukrotnie.

Kurze łapki wokół oczu

Okolice oczu charakteryzują się bardzo cienką i delikatną skórą, dlatego zalecana jest szczególna ostrożność w ich masażu. Okolice oczu masuj ruchami okrężnymi i delikatnie uklepuj. Nigdy nie rozciągaj skóry, gdyż spowoduje to powstawanie zmarszczek, a nie im zapobiegnie. Kurze łapki możesz rozmasować zaczynając od wewnętrznego kącika, wzdłuż brwi, a następnie nad kością policzkową w kierunku kącika wewnętrznego. Możesz także masować promieniście zaczynając  od łuku brwiowego w kierunku kości policzkowych.

Lwie bruzdy na czole

Za pomocą trzech palców masuj czoło od środka na zewnątrz. Miejsce zmarszczek możesz delikatnie podszczypywać.

Podbródek

Wierzchem wyprostowanej dłoni oklepuj podbródek, dzięki czemu zachowa jędrność. Delikatnie go podszczypuj. Regularny masaż zachowa owal i uchroni przed obwisłym podbródkiem.

Przeczytaj: Fitness twarzy

Dobra rada
Jeśli masz opryszczkę lub trądzik lepiej zrezygnuj z masażu do czasu poprawy kondycji skóry. Masaż może podrażnić skórę, zaostrzyć stan zapalny, rozsiać wypryski.

Aby zaobserwować pozytywne skutki takiego masażu, trzeba wykonywać go regularnie. Nie spodziewaj się cudów już po pierwszym zabiegu. Regularny i systematyczny masaż na pewno przyniesie pozytywne efekty, które Cię zaskoczą. Poprawi krążenie krwi, a więc skóra będzie lepiej dotleniona. Rozluźnione i mniej napięte mięśnie sprawią, że zmarszczki będą płytsze i mniej widoczne. Poza tym masaż pobudza produkcję kolagenu, który jest niezbędny, by zachować piękną i młodą skórę. Codzienny masaż sprawi, że nie tylko zmarszczki będą mniej widoczne, ale i Ty będziesz bardziej zrelaksowana i zyskasz lepsze samopoczucie.