Masaż odchudzający i jego tajemnice

Masaż odchudzający i jego tajemnice

Chudnąć bez wysiłku, bez ruchu, za to poddając się profesjonalnym zabiegom relaksacyjnym? Brzmi kusząco! Ale czy jest możliwe? Czy masaż może działać odchudzająco?
/ 22.11.2010 00:22
Masaż odchudzający i jego tajemnice

Gabinety kosmetyczne i gabinety masażu, oprócz masażu odchudzającego, proponują szereg zabiegów, mających wyszczuplać sylwetkę. Mogą być one dobrym uzupełnieniem programu odchudzania opartego o właściwe odżywianie i ćwiczenia. Działają korzystnie przede wszystkim na wygląd skóry. Poniżej prezentujemy przykłady takich zabiegów.

  • Thermage nazywany jest bezinwazyjnym liftingiem. Jest to bezpieczny zabieg, podczas którego wykorzystuje się najnowsze zdobycze nauki. Polega on na podwyższeniu temperatury głębokich warstw skóry przez zastosowanie narzędzia emitującego fale radiowe. Pozwala to na jednoczesne ujędrnienie skóry i zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych.

Polecamy: W jaki sposób działa masaż?

  • Mezoterapia bezigłowa polega na bezinwazyjnym dostarczaniu aktywnych substancji do głębokich warstw skóry. Jej innowacyjność polega na braku konieczności stosowania igły do transportu koktajli – dobieranej indywidualnie mieszaniny aktywnych substancji. Efektem mezoterapii bezigłowej ma być odmłodzenie skóry, ale także redukcja celulitu i modelowanie sylwetki.
  • Zabieg czekoladowy Body Wrapping opiera się na zastosowaniu masy, przygotowanej m.in. z czekolady o wysokiej zawartości kakao i owinięciu ciała folią. Wskazaniem do czekoladowego body wrapping jest chęć wyszczuplenia sylwetki i pozbycia się celulitu. Oprócz modelowania sylwetki, zabieg ten to doskonały, działający na wszystkie zmysły, sposób relaksu.

Więcej na fitness.wieszjak.polki.pl