Masaż lodem hitem zabiegów SPA

Masaże lodem są ostatnio coraz bardziej popularne. Czemu zawdzięczają swoje powodzenie? Odkryj z nami zalety i wskazania tego zabiegu SPA!

masaż lodem

fot. materiały prasowe

Regeneruje mięśnie, poprawa jędrność skóry i daje świetne efekty rehabilitacyjne - to tylko niektóre z właściwości masażu lodem. Sam zabieg to hit w salonach odnowy biologicznej i gabinetach rehabilitacji, który łączy w sobie walory lecznicze i regeneracyjne z wysoką efektywnością w poprawie kondycji skóry ciała.

- Masaż lodem ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest on przede wszystkim krioterapeutyczny, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz wspomaga pracę serca i układu oddechowego. Ponadto idealnie redukuje tkankę tłuszczową, jest też efektywnym masażem sportowym – mówi Katarzyna Malaga-Michałowska, manager Chillout SPA w INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

Do masażu używana jest kilogramowa bryła lodu ze specjalnym uchwytem.

Masaż lodem na cellulit

Lodowy masaż, jako przebój kosmetyczny, doceniają wszystkie panie, które na co dzień borykają się z cellulitem. Niedotlenione i nieoczyszczone z toksyn komórki skóry poprzez kontakt z lodem stają się lepiej ukrwione, co przyczynia się do dalszej stymulacji mikrokrążenia. Lód wspomaga również odchudzanie dzięki pobudzaniu masowanych miejsc, które utrzymuje się jeszcze długo po zabiegu. Masaż lodem to również rozwiązanie dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko i pragną przywrócić rozciągniętej skórze elastyczność i zdrowy wygląd.

Pomoc w chorobach

- Zabieg ten jest także niezwykle pomocny w leczeniu osób, które zmagają się z chorobą zwyrodnieniową stawów – dodaje Katarzyna Malaga Michałowska. Ponadto zimny lód wspomaga przepływ krwi żylnej w organizmie, co jest zbawienne dla osób z chorobami serca. Przyspieszenie metabolizmu zwiększa ilość krwi bogatej w tlen, a to z kolei redukuje następstwa chorób układu oddechowego. Zimny masaż pobudza też układ nerwowy i sprzyja głębokiej relaksacji.

Ulga dla sportowców

Lodowe masaże służą również zawodowym sportowcom i osobom aktywnym. Wpływają na powysiłkową odnowę mięśni, zmniejszają  odczuwanie bólu i zapobiegają powstawaniu obrzęków. Poprzez kontrolowane oziębienie ciała hartują je, co dodatkowo zwiększa odporność całego organizmu. Metabolity wysiłku, nazywane popularnie kwasem mlekowym, zostają usunięte dzięki kontaktowi skóry z lodem, co szybko poprawia kondycję całego ciała. Masaż lodem zwiększa również ukrwienie tkanek okołostawowych, pozwalając na odpowiednie odżywienie stawów i szybki powrót do formy.

Polecamy: Hity medycyny estetycznej 2015

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/tydzień temu
Też chciałabym weekend spa nad morzem spędzić, ale nie wiem kiedy pojechać. W weekendy jest troszkę drożej, ale człowiek spokojnie odpocznie, nie martwiąc się tym, czy będzie miał urlop i późniejszy zatarg z szefem czy nie. Podoba mi się seria masaży, czy zabiegów na skórę. Nawet z mężem mogłabym pojechać, bo i dla niego coś by się znalazło. No, ale właśnie. Czy umielibyśmy się zachować.. Nie byłam w takim miejscu jeszcze.
/3 lata temu
Miałam,polecam :)
/4 lata temu
zachęcające
POKAŻ KOMENTARZE (2)