POLECAMY

Ujędrnij swoje ciało masażem klasycznym

Twoja skóra nie jest wystarczająco jędrna i gładka? Koniecznie wybierz się na masaż klasyczny, a już po kilku zabiegach zauważysz duże zmiany w wyglądzie swojej skóry i nie tylko.
Ujędrnij swoje ciało masażem klasycznym fot. Fotolia

Masaż klasyczny - jak działa?

  • Pobudza układ krwionośny, limfatyczny oraz mięśniowy.
  • Pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój, wspomaga wydzielanie się serotoniny.
  • Odpręża i relaksuje.
  • Odmładza i wygładza skórę, pozytywnie wpływa na jej jędrność.

Masaż klasyczny, inaczej szwedzki

Masaż klasyczny, nazywany także szwedzkim, może skupiać się jedynie na kręgosłupie lub też dotyczyć całego ciała. To najpopularniejsza forma zabiegu, mająca wpływ niemal na cały organizm. Masaż klasyczny ma na celu pobudzenie krążenia, rozluźnienie mięśni oraz wzmocnienie układu kostnego. W czasie masażu używa się specjalnych olejków, które dodatkowo zwiększają doznania i pogłębiają korzyści, jakie płyną z zabiegu.

Masaż klasyczny - jak działa na kręgosłup?

Powoduje niemal natychmiastowe usunięcie spięcia, jakie gromadzi się w mięśniach szyjnych i barkowych. Łączy w sobie techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Może być stosowany także jako część rehabilitacji.

Masaż pozwala usunąć skutki siedzącego trybu życia, pomaga także zapobiegać zwyrodnieniom i skrzywieniom kręgosłupa. Zalecany jest zwłaszcza osobom, które mają problemy z kręgosłupem, skarżą się na bóle karku lub pleców.

Fot. Fotolia

Masaż klasyczny - jak działa na całe ciało?

Celem tego rodzaju masażu jest przede wszystkim pobudzenie krążenia w całym ciele. Szybciej płynąca krew niesie ze sobą wiele pozytywnych zjawisk: zmniejsza się ciśnienie krwi, ciało staje się odprężone i zrelaksowane. Dobrze dotlenione komórki ciała zaczynają się oczyszczać, szczególnie pozytywnie wpływa to na skórę.

Masaż całego ciała jest zabiegiem bardziej relaksacyjnym, niż leczniczym, ale warto wpisać go na listę comiesięcznych zabiegów.

Dla kogo masaż klasyczny?

Masaż klasyczny polecany jest zwłaszcza osobom, które wiodą stresujący tryb życia, mało się na co dzień ruszają i nie są zbyt aktywne. Regularne zabiegi pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji.

W przypadku problemów z kręgosłupem warto wybrać zabieg skupiający się na tej części ciała.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 miesięcy temu
Ja co miesiąc wychodze na masaż, mam tak ustalone z mężem, że to czas dla mnie! Przeważnie korzystam z usług pana Karola z Fiuu Fiuu, bo już zna moje ciało i wie, w którym miejscu ucisnąć mocniej. Zawsze po masażu wychodzę zrelaksowana, aż chce się żyć!
/rok temu
Masaż powinien być puntem obowiązkowym w grafiku każdej kobiety. Nauczyła mnie tego moja przyjaciółka regularnie chodząca na masaże relaksacyjne. Teraz jestem jej ogromnie wdzięczna, bo od pewnego czasu obie korzystamy z zabiegów w warszawskim Relaksownia Day SPA, przy czym ja wybieram masaż leczniczy klasyczny.