Jaki masaż będzie bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Marzysz o masażu, który cię zrelaksuje, zmniejszy napięcie mięśni, a przy okazji zmniejszy ryzyko powstania cellulitu i rozstępów? Słyszałaś jednak, że kobiety w ciąży powinny unikać masowania ciała? Dowiedz się, jak jest naprawdę!
Jaki masaż będzie bezpieczny dla kobiet w ciąży? fot. Fotolia

Masaż dla ciężarnych – czy jest bezpieczny?


Wbrew powszechnej opinii, kobiety w ciąży nie tylko mogą ale powinny korzystać z masażu. Odpowiednio wykonany masaż relaksuje, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, zapobiega obrzękom kończyn górnych i dolnych, łagodzi i zapobiega dolegliwościom bólowym kręgosłupa oraz zapobiega rozstępom skórnym.

Jak wykonuje się masaż kobietom w ciąży?


Masaż wykonywany jest w pozycjach bezpiecznych i komfortowych dla przyszłej mamy, czyli w pozycji leżenia na plecach, na boku bądź pozycji siedzącej. Masaż wykonywany przez odpowiednio wykwalifikowanego masażystę oraz przy użyciu jedynie naturalnych olejków ma olbrzymi wpływ na bardzo dobre samopoczucie kobiety w ciąży.

Nawet jeżeli wcześniej nie korzystałaś z tej formy terapii, okres ciąży jest doskonały momentem, żeby rozpocząć swoja przygodę z masażem.

Kiedy nie wolno korzystać z masażu podczas ciąży?


Masaż w ciąży nie jest wskazany w pierwszym trymestrze ciąży, a także miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Przeciwwskazaniem do masażu jest ciąża zagrożona.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Ja bym nigdy nie zaryzykowała i nie poszła w ciąży na masaż. Nigdy nie wiemy jak zareaguje nasz organizm. Dla chwili przyjemności nie ryzykowałabym wcześniejszego wywołania porodu albo jeszcze czegoś