POLECAMY

Liposukcja ultradźwiękowa - tak czy nie?

Wszystko co musisz wiedzieć o najlepszym zabiegu wyszczuplającym.
Liposukcja ultradźwiękowa - tak czy nie? fot. FREE
Głównym zadaniem liposukcji ultradźwiękowej jest redukcja złogów tłuszczu oraz cellulitu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Co otrzymujemy po serii zabiegów? Wyszczuplone, gładkie i bardziej jędrne ciało. Dzięki liposukcji ultradźwiękami można usunąć tkankę tłuszczową ze wszystkich problematycznych obszarów ciała. Która z nas o tym nie marzy?

Co to jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg opierający się na używaniu energii ultradźwiękowej do dokładnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających. Znana od lat i wykorzystywana w medycynie, w końcu znalazła zastosowanie w walce z niechcianym tłuszczykiem. Przy tym zabiegu istotne jest, że energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Jest to na tyle precyzyjne, że nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej czy naczyń krwionośnych.

Co przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest oczywiście konsultacja z lekarzem. Po rozmowie pacjent informowany jest, w jaki sposób należy przygotować się do zabiegu. Dotyczy to przede wszystkim przyjmowanych leków, które niekiedy trzeba odstawić już na kilka dni przed zabiegiem, chodzi przede wszystkim o leki mające wpływ na rozrzedzenie krwi. Na tydzień należy ograniczyć (a najlepiej odstawić) palenie papierosów.

Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby przewlekłe narządów wewnętrznych
  • zmiany na skórze: wysypki, rany, blizny
  • słaba krzepliwość krwi
  • choroby nowotworowe
  • nadciśnienie tętnicze
  • przyjmowanie leków hormonalnych

Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

U pacjenta w pozycji stojącej zostają oznaczone miejsca wykonania liposukcji - czynność tę wykonuje się w pozycji stojącej, gdyż wówczas najlepiej widać, w jaki sposób naturalnie kształtuje się tkanka tłuszczowa. Następnie pacjentowi podawany jest płyn mający za zadanie rozbić wstępnie tkankę tłuszczową. W dalszej części zabiegu lekarz przy wykorzystaniu kaniuli wprowadza ją przez niewielkie nacięcia do miejsca, z którego odsysana ma być tkanka tłuszczowa. Pacjent po zabiegu powinien nosić odzież uciskowa w celu uniknięcia obrzęków oraz lepszego uformowania tkanki tłuszczowej po odessaniu. W przypadku liposukcji ultradźwiękowej czas rekonwalescencji uzależniony jest od ilości tłuszczu, jaki został usunięty z organizmu oraz od liczby partii ciała, w jakie ingerowano.

Co po zabiegu?

Aby efekty zabiegu były zgodne z naszymi oczekiwaniami warto przestrzegać kilku wskazówek po wykonaniem zabiegu. Po zabiegu unikajmy przez najbliższe dni basenu i sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego w pierwszej dobie po zabiegu, odstawmy na bok alkohol oraz inne używki. Należy również dostarczyć naszemu organizmowi dostatecznej ilości płynów zaleca się picie, co najmniej dwóch litrów płynów w ciągu dnia.

Efekty liposukcji ultradźwiękowej

Różnice pomiędzy ciałem przed zabiegiem i ciałem po nim wielu pacjentów zauważa od razu. Widać je po smukłości sylwetki, miejsc z których pozbyto się zbędnej tkanki tłuszczowej. W czasie jednego zabiegu nie powinno się jednak usuwać więcej niż 0,5 litra tkanki tłuszczowej, by nie przeciążać wątroby. Zaletą zabiegu jest to, że raz usunięty tłuszcz, więcej nie powróci.

Liposukcja ultradźwiękowa - cena

Cena zabiegu waha się od 200 do 300 zł. To ile zabiegów musimy wykonać to bardzo indywidualna kwestia - czasami wystarczą 3 zabiegi, a czasami trzeba ich wykonać 10.

Więcej o pielęgnacji ciała:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/miesiąc temu
Ja miałam robioną niedawno liposukcję ultradźwiękową w klinice Artimex w Raciborzu. Efekt mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, nie spodziewałam się ujrzenia efektu już po 2 zabiegach. Czuję się znacznie lepiej, ciało jest smuklejsze i nadmierny tłuszcz bardzo się zmniejszył. Bardzo polecam. Ja jestem zadowolona i uważam, że warto.