POLECAMY

Liposukcja laserowa – zabieg odchudzający

Na czym polega liposukcja laserowa? Czy zabieg odchudzający przy użyciu lasera to dobry wybór? Czy usuwanie nadmiaru tłuszczu laserem jest bezpieczne? Jakie efekty daje liposukcja laserowa? Zobacz, czy ten zabieg jest dla ciebie!

liposukcja laserem

Liposukcja laserem. Fot. Lipoline

Liposukcja laserowa w jeden dzień

Zamiast zabiegu chirurgicznego, mało inwazyjny zabieg z użyciem lasera – tak dziś przeprowadza się liposukcję. Pozwala on na redukcję tkanki tłuszczowej m.in. na udach, brzuchu, pośladkach, ramionach, klatce piersiowej i podbródku. Do usuwania zbędnego tłuszczu wykorzystywany jest laser Polormar SlimLipo 3D.

 To dziś jeden z najbardziej zaawansowanych laserów stosowanych w zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej. Pozwala on na usunięcie nadmiaru tłuszczu przy jednoczesnym termoliftingu, czyli redukcji efektu „obwisłej skóry”, jaki często pojawia się po liposukcji.

"Liposukcja laserowa to alternatywa dla tradycyjnej liposukcji chirurgicznej. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, trwa on 30-60 minut, po którym pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu"  – wyjaśnia dr Jakub Mazur – specjalista Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

Zobacz także: Lipofilling – jakie efekty pozwala osiągnąć?

Jak wygląda liposukcja przy użyciu lasera?

Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę końcówki lasera i rozpuszczeniu tłuszczu pod wpływem emitowanego ciepła. Płynny tłuszcz następnie jest odsysany specjalnym, wibrującym ssakiem. Dzięki energii cieplnej jaką generuje laser skóra jest bardziej jędrna, sprężysta i poprzez odbudowę włókien kolagenowych szybciej się obkurcza.

Skóra po zabiegu naturalnie się regeneruje i napina, a kontury sylwetki stają bardziej wyraźne.

Laser nie narusza okolicznej tkanki, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, równocześnie zapewnia hemostazę, nie ma zatem ryzyka wystąpienia krwawienia i dużych krwiaków.

Po zakończonym zabiegu liposukcji ud, ramion i brzucha nakłada się specjalne ubranie uciskowe. Należy je nosić przez ok. 4 tygodnie.

Liposukcja laserowa – czy to zabieg dla ciebie?

Zabieg zalecany jest dziś przede wszystkim osobom mającym problemem z kształtem i proporcjami sylwetki, a także osobom z nadwagą miejscową zlokalizowaną np. na udach, biodrach, brzuchu czy pośladkach.

Zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

"Zabieg ten natychmiast redukuje tkankę tłuszczową. Oznacza to, że po jego wykonaniu zlikwidujemy np. wystający brzuszek, obwisłe z powodu nadmiaru tłuszczu pośladki, a także charakterystyczny drugi i trzeci podbródek, pozbędziemy się też cellulitu.

Tego typu zabieg modeluje sylwetkę, napina i wygładza skórę, likwiduje odkształcenia w sylwetce będące efektem otyłości miejscowej" – mówi dr Mazur.

Główne zalety liposukcji laserowej:

  • mało inwazyjny,
  • bezbolesny,
  • krótki czas rekonwalescencji.

Źródło: Materiały prasowe Lipoline/ Guarana PR

Zobacz także: Endermologie LPG i Elektrostymulacja BOOT – zabiegi odchudzające

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Byłam na takiej liposukcji laserowe w Va Bene w Konstancinie i uważam, że było jak najbardziej warto!