Zobacz, jak modeluje się twarz i ciało w jeden dzień

Rzeźbienie sylwetki bez tygodni wyrzeczeń i katorżniczych ćwiczeń? Modelowanie twarzy, które trwa jeszcze krócej? To możliwe. Z naszego filmu dowiesz się, jakie zabiegi eksperci ze SkinClinic zaproponowali Iwonie.
03.07.2020 14:17

Iwona jest szczupła, ale dwie ciąże sprawiły, że jej brzuch nie był już tak płaski, jak kiedyś, a skóra na nim nie wyglądała najlepiej. Postanowiła coś z tym zrobić, jednak nie zdecydowała się na plastykę brzucha. Postawiła na modelowanie sylwetki (także boków) za pomocą ultradźwięków. Eksperci ze SkinClinic połączyli ten zabieg z wolumetrią twarzy, dzięki której kości policzkowe Iwony zostały pięknie uwydatnione.

Liposukcja ultradźwiękowa, czyli rzeźbienie sylwetki

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, którą w SkinClinic zaproponowano Iwonie, pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki dzięki innowacyjnej metodzie, która usuwa komórki tłuszczowe, nie naruszając sąsiednich tkanek.

Iwonie usunięto tkankę tłuszczową jedynie z brzucha i boków, jednak zabieg można stosować także na inne partie ciała, np. w okolicach piersi, podudzi, ramion, a nawet szyi czy twarzy, a więc w rejonach, których dotąd nie wolno było poddawać takim ingerencjom. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo składa się z trzech etapów:

Pierwszy z nich polega na podaniu miejscowo płynu znieczulającego. W drugim etapie rozbijamy za pomocą ultradźwięków tkankę tłuszczową w taki sposób, by przybrała formę łatwych do usunięcia z organizmu mikrokropelek i jednocześnie podgrzewamy skórę od spodu, by obkurczyła się po zabiegu. Trzeci etap to odsysanie rozbitej tkanki tłuszczowej
– tłumaczy dr Szostek

Usuniętą podczas zabiegu tkankę tłuszczową można wykorzystać do wypełnienia innych partii ciała, np. w twarzy, piersi albo pośladków. 

Zabieg nie jest bolesny, powiedziałabym raczej, że jest mało przyjemny i chyba następnym razem wolałabym poddać się mu w narkozie.– mówi Iwona

Po zabiegu można funkcjonować normalnie, jednak trzeba zrezygnować z uprawiania sportu przez mniej więcej miesiąc i chronić objęte zabiegiem miejsca przed urazami. Zaleca się także noszenie gorsetu modelującego przez  około 6 do 8 tygodni.

Przez tydzień po zabiegu brałam leki przeciwbólowe i musiałam dać sobie czas na odpoczynek. Przez dwa, trzy miesiące mój brzuch był odrętwiały i… jakby większy niż przed zabiegiem. Oczywiście potem się zmniejszył. Teraz wygląda świetnie, nie sądziłam, że efekt będzie aż tak rewelacyjny. Jak już wspomniałam, nie chodzi tylko o ilość tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim o skórę, która jest zdecydowanie jędrniejsza. Na to, jak teraz wygląda, na pewno miały wpływ także ćwiczenia i specjalistyczne masaże, które stosuje się po zabiegu, tak czy inaczej to trochę tak, jakbym dostała nowe życie: skóra na brzuchu jest jędrna i zaczynają rysować się pod nią mięśnie. – mówi Iwona

Efekty liposukcji ultradźwiękowej to:

            •          redukcja ilości komórek tłuszczowych,

            •          modelowanie i rzeźbienie sylwetki, która nabiera pożądanych kształtów,

            •          podkreślenie wykształconych mięśni i nadanie ciału atletycznego wyglądu,

            •          rozbicie skupisk tłuszczu i zlikwidowanie tym samym otyłości miejscowej,

            •          zmiana obwodu poszczególnych partii ciała.

Wypełnianie kości policzkowych kwasem hialuronowym

Specjaliści ze SkinClinic zaproponowali Iwonie jeszcze jeden zabieg: wolumetrię twarzy, a konkretnie wypełnienie kości policzkowych kwasem hialuronowym – substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie.

Zabieg wykonaliśmy preparatem Stylage, które stymuluje produkcję kolagenu oraz poprawia napięcie skóry. W efekcie uzyskaliśmy pięknie wymodelowane kości policzkowe – mówi dr Szostek

Mało inwazyjny, krótki i bezbolesny zabieg wolumetrii twarzy pozwala nie tylko modelować kości policzkowe, ale także poprawić owal twarzy, wypełniać zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe i podnosić opadające policzki.

Efekty wolumetrii twarzy to:

            •          wyraźnie odmłodzenie wyglądu twarzy,

            •          poprawa i odbudowa jej owalu,

            •          lifting dolnej części twarzy,

            •          wymodelowanie i odbudowa kości policzkowych,

            •          spłycenie zmarszczek i bruzd.

Artykuł powstał z udziałem SkinClinic

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)