Lipoiniekcja piersi - poradnik

Jeśli marzysz o większym biuście, ale obawiasz się inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej, rozważ zabieg lipoiniekcji piersi. Zanim jednak się zdecydujesz, dowiedz się, na czym polega lipoiniekcja i komu jest zalecana.
/ 29.11.2013 12:57

Na czym polega lipoiniekcja piersi?

Lipoiniekcja piersi to zabieg powiększania piersi własną tkanką tłuszczową. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i składa się z 3 etapów.

fot. Fotolia

  • Pierwszy etap to klasyczna liposukcja – czyli pobieranie tłuszczu, z miejsc takich jak okolice brzucha, bioder, ud wewnętrznych, pośladków czy talii. Są to miejsca, w których najczęściej wykonuje się standardowy zabieg liposukcji. W tym wypadku, jednak tkanki pobierane są w taki sposób, aby uzyskać jak najwięcej nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, nadających się do dalszego wykorzystania.
  • Kolejny etap to izolowanie komórek tłuszczowych. Ta część ma na celu odseparowanie zdrowych, nieuszkodzonych komórek tłuszczowych od reszty pobranej substancji.
  • Po uzyskaniu odpowiedniej ilości tłuszczu, zostanie on wykorzystany w ostatniej części zbiegu jaką jest modelowanie piersi. Tłuszcz podaje się w niewielkich ilościach i równomiernie oraz w taki sposób, aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo przyjęcia komórek przez organizm. Sukces polegać będzie na tym, że komórki zostaną unaczynione i włączone w procesy metaboliczne, piersi zachowywać się będą zupełnie naturalnie.

Dla kogo lipoiniekcja?

Lipoiniekcja piersi jest zabiegiem szczególnie polecanym kobietom w wieku od 30 do 50 roku życia, których naturalne piersi nie są zbyt duże, a stopień ich opadania umiarkowany. Zabieg wykonuje się również w celu rekonstrukcji po mastektomii. Może się zdarzyć, że kobiety nie dysponujące wystarczającą ilością tkanki tłuszczowej zostaną poproszone o przybranie na wadze przed wykonaniem procedury.

Wskazówki po zabiegu

Aby uzyskać najlepszy efekt, wymagana będzie odrobina cierpliwości od pacjentek, które zdecydują się na zabieg. Przez pierwsze kilka tygodni zaleca się unikanie ucisków, tzn. nie powinno się nosić biustonosza. Drastyczne zmiany temperatury również mogą negatywnie wpłynąć na zrośnięcie się podanych komórek z organizmem, w związku z czym odradza się opalanie, saunę czy basen.

Ryzyko powikłań po liposukcji iniekcyjnej jest znikome, ponieważ nie wprowadzamy do organizmu żadnego ciała obcego.

Większość pacjentek po zabiegu czuje się na tyle dobrze, że nie ma większych kłopotów z powrotem do codziennych obowiązków.

Zobacz także: Sposoby na problemy z biustem po porodzie