Lipofilling – na czym polega przeszczep własnej tkanki tłuszczowej?

Lipofilling to zabieg polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha i przeszczepieniu jej w inne miejsce na ciele, np. biust, pośladki czy twarz. Jakie są zalety zabiegu i jakich efektów możemy się po nim spodziewać?

ciało

fot. Fotolia

Czym jest lipofilling?

Lipofilling to innowacyjny zabieg opracowany z myślą o poprawie wyglądu i kondycji skóry twarzy, kształtu i wielkości piersi oraz pośladków.

Metoda ta polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha, a następnie przeczepieniu jej w inne miejsce w naszym ciele. Proces ten odbywa się przy odpowiednim odseparowaniu komórek za pomocą specjalistycznej, nowoczesnej wirówki Adivive, która w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych dotychczasowych metod.

Mechaniczne pobranie tkanki tłuszczowej może być jednocześnie przeprowadzone z zabiegiem lipolizy laserowej (Slimlipo), co zapewnia kompleksowe działanie i właściwe wyprofilowanie sylwetki.

Liposukcja połączona z modelingiem to zabiegi przeprowadzane z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, nie wymagające hospitalizacji.

Lipofilling – dlaczego warto?

Najważniejsze zalety metody lipofilling to niewielka inwazyjność oraz niskie ryzyko powikłań. To, co wyróżnia zabieg i stanowi o jego naturalności, to brak wykorzystania "obcych" substancji (np. kwas hialuronowy) oraz materiałów (np. implanty). Materiał wypełniający nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta.

Proces oddzielenia odbywa się za pomocą wirówki i oczyszcza pobraną tkankę tłuszczową z płynów, pozostawiając tylko zdrowe, najbardziej wartościowe komórki.

Odpowiednio przygotowaną tkankę można aplikować w wybraną okolicę ciała – najczęściej poddawane zabiegowi obszary to biust, pośladki lub zmarszczki na twarzy.

Zalety zabiegu:

  • komfort psychiczny;
  • niskie ryzyko powikłań;
  • stosunkowo krótki czas wykonania zabiegu oraz rekonwalescencji;
  • wyraźna poprawa wyglądu skóry i jej rewitalizacja;
  • brak śladów: niewielkie nacięcia konieczne do pobrania tkanki tłuszczowej ulegają zagojeniu już po kilku dniach;
  • lipofilling może być łączony z innymi zabiegami.

Zobacz też: Jak wyszczuplić ciało lub wyglądać młodziej dzięki własnemu tłuszczowi?

Korekcja zmarszczek i modelowanie twarzy

Z upływem czasu skóra twarzy w naturalny sposób traci swoją jędrność i sprężystość, tworzą się na niej zmarszczki, bruzdy, fałdy i nierówności. To główny powód, dla którego wraz z wiekiem zaczynamy rozważać zastosowanie dostępnych rozwiązań medycy estetycznej i chirurgii plastycznej.

Lipofilling, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, to przede wszystkim niskie ryzyko powikłań i brak wystąpienia alergii, a także krótki czas wykonania zabiegu oraz rekonwalescencji. Według dr Konrada Januszka, współpracującego z Elite Centrum Laseroterapii jest to duży atut w przypadku zabiegów wolumetrycznych korekcji twarzy: lipofilling wypełnia zmarszczki a także poprawia jakość i elastyczność skóry. Rozwiązanie to pozwala naturalnie, skutecznie skorygować bruzdy czy wymodelować usta i policzki. To sposób na wyraźne i satysfakcjonujące wypełnienie niedoborów tkanek, zapewniające estetyczny i naturalny efekt końcowy.

Zanim poddasz się zabiegowi

Zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną oraz wykonaniem podstawowych badań określających stan zdrowia pacjenta (badania krwi oraz USG).

Lipofilling krok po kroku

Zabieg lipofillingu i lipolizy laserowej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Lipofilling rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli oraz jej odwirowania i oczyszczenia. Następnie pobrany materiał wszczepiany jest w daną część ciała. Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach – skóra staje się jędrniejsza, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość.
Po przebytym zabiegu

Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności już po kilku dniach od jego przeprowadzenia.

Przez około dwa tygodnie powinno się jednak unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie i na basenie. W pierwszym tygodniu należy także unikać wysiłku. Miejsca, z których pobrana została tkanka tłuszczowa, należy poddawać delikatnym masażom i okrywać je specjalnymi opatrunkami uciskowymi. 

Zobacz też: Kosmetologia nowoczesna – aktualne trendy

Źródło: Cruso PR/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Polecam wykonanie zabiegu ADIVIVE prowadzonego przez Małgorzatę Ornatowską w klinice Bonadea. Zamiast kwasem hialuronowego jest własny tłuszcz wstrzykiwany tłuszczem NOWOŚĆ (komórki macierzyste) naturalne, a cena 3700 zł. Jest to Międzynarodowy trener technik zaawansowanych z toksyny botulinowej, wypełniaczy, nici liftingujących, Crystalis, ADIVIVE- przeszczep tłuszczu bogatego w komórki macierzyste.
/3 lata temu
jestem tydzien po przeszczepie tluszczu..prawa strona twarzy jako tako lewa niestety jest o wiele wieksza martwie sie czy ta asymetria twarzy mi pozostanie
/4 lata temu
no i co wazne to to, żeby przeszczepiony tłuszcz był "czysty" od niepotrzebnych składników ktore wpływaja na jego rezultat przyjecia sie, do tego np stosuje sie teraz puregraft :)