POLECAMY

Lipofilling – jak przeszczepia się tkankę tłuszczową? [video]

Na czym polega lipofilling i lipoliza laserowa? Czy metody te pozwalają odessać nadmiar tłuszczu? Zobacz video z doktorem Konradem Januszkiem, specjalistą chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej!

Czym jest lipoliza laserowa?

Metoda lipolizy laserowej jest stosowana w Polsce od kilku lat i nazywa się SlimLipo.

– Jedną z metod, która jest niezwykle przełomowa, to liposukcja laserowa, a więc metoda, która umożliwia oddziaływanie nie tylko na samą tkankę tłuszczową, ale też na skórę, wpływając na tkankę łączną skóry (kolagen odpowiedzialny za stan napięcia skóry). Pozwala bardzo efektywne obkurczyć skórę w miejscu, z którego pobierzemy tłuszcz – mówi dr Konrad Januszek, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej.

Dzięki lipolizie laserowej możemy uniknąć pozostawieniu zwisającego fałdu skóry po zabiegu (nadmiar skóry). Inną zaletą zabiegu jest też to, że pozwala usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej także w takich miejscach, w których jej zredukowanie za pomocą diety i odpowiednich ćwiczeń jest bardzo trudne.

lipofilling

fot. Klinika Elite

Przeczytaj też: Lipofilling – na czym polega przeszczep własnej tkanki tłuszczowej?

Na czym polega zabieg?

W ramach zabiegu lipofillingu lekarz pobiera tkankę tłuszczową pacjenta za pomocą kaniuli, odwirowuje ją i oczyszcza. Następnie wszczepia pobrany materiał w daną część ciała.

W obrębie SlimLipo specjalista oddziałuje na tkankę tłuszczową i podskórną pacjenta za pomocą dwóch wiązek laserowych (za pomocą pierwszej wiązki 924 nm rozpuszczany jest tłuszcz, druga zaś, 975 nm, sprawia, że skóra jednocześnie się obkurcza i ujędrnia).

Zabieg lipofillingu i lipolizy laserowej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Nie wymagają hospitalizacji, a pacjent już kilka dni po lipofillingu może wrócić do normalnych zajęć.

Sprzęty używane do zabiegu:

lipofilling

fot. Klinika Elite

lipofilling

fot. Klinika Elite

Obejrzyj też video wyjaśniające, czym dokładnie jest lipofilling: Na czym polega lipofilling? [video]

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)