Likwidujemy przebarwienia

Likwidujemy przebarwienia

Twoim problemem są potrądzikowe blizny na plecach? Przeczytaj porady dermatologa i... ciesz się gładką skórą!
/ 27.08.2007 11:03
Likwidujemy przebarwienia
1. W aptece kupisz kosmetyki lub maści do skóry trądzikowej. Polecam tonik Lysanel (SVR, 100 ml, 38 zł), który zawiera kwas glikolowy i salicylowy, lub złuszczające, przeciwzapalne i rozjaśniające maści bez recepty, np. Skinoren (45 zł) lub Benzacne (8 zł). Wybranego preparatu używaj dwa razy dziennie. Jeśli masz skórę wrażliwą i czujesz, że dany specyfik za bardzo ją wysuszył, ogranicz się do jednego smarowania (np. wieczorem). Domową pielęgnację możesz stosować przez 2-3 miesiące.

2. Pamiętaj, że przebarwień potrądzikowych nie można opalać. Czekoladowy odcień skóry sprawia co prawda, że przebarwienia stają się mniej widoczne. Jednak opalanie (także to w solarium) powoduje, że plamki się utrwalają i stają się coraz ciemniejsze.

3. W salonie kosmetycznym po konsultacji z dermatologiem warto zdecydować się na serię zabiegów złuszczających za pomocą peelingów z kwasem glikolowym, salicyowym, płynem Jessner lub TCA, czyli kwasem trójchlorooctowym (ten ostatni jest najmocniejszy). Peelingi wykonuje się 1-2 razy w miesiącu. Aby efekt był zadowalający, zwykle potrzeba 4-8 zabiegów, każdy kosztuje 200-250 zł.

4. Jeśli masz blizny i nierówności, zalecana jest mikrodermabrazaja pleców, czyli mechaniczne złuszczenie naskórka. Warto wykonywać je raz w miesiącu (można robić to naprzemienne z chemicznymi peelingami). Koszt: 250-300 zł.

Monika Serafin, dermatolog z gabienetu Nova Derm