POLECAMY

Lifting Wolumetryczny - co to takiego

To dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z obwisłą skórą twarzy.
Lifting Wolumetryczny - co to takiego fot. Panthermedia
Objawy starzenia się wynikają nie tylko ze zmian zachodzących w skórze. Z czasem zmienia się objętość twarzy. Tłuszcz przemieszcza się w dół, powodując obwisanie skóry i zmieniając owal twarzy. Ponadto, zależnie od fizjologii, ilość tłuszczu może się zmniejszać
(z wiekiem lub pod wpływem diety), twarz wówczas "twardnieje", znika miękkie zaokrąglenie policzków. Uzupełnienie ubytków tkanki podskórnej twarzy jest możliwe dzięki liftingowi wolumetrycznemu.

Zabieg polega na podaniu głęboko w tkankę podskórną kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości. Wypełniacz przywraca naturalną objętość okolic skroni, środkowej części policzków, doliny łez (bruzdy pod oczami), bruzd nosowo-wargowych i bruzd poniżej kącików ust.

Modelowanie twarzy, poza przywróceniem właściwych proporcji, daje także efekt liftingu, czyli uniesienia np. kącików ust i lekko wiszących policzków, a także zmiękczenia wyostrzonych z wiekiem rysów. Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się przez 12–18 miesięcy.

Zabiegi wypełniające to m.in. Restylane SubQ i Sculptra
(dostępne w Medical Spa Wilanów, 2200 i 1800 zł), Voluma (dostępna w Medical Spa Wilanów i Day Spa na Wilczej, 2200 zł) i Teosyal (Ambasada Urody Medical SPA, 2200 zł).

Radziła: dr Marzena Kulig z Ambasady Urody Medical SPA w Warszawie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Na ogół rzecz biorąc, nie jestem zwolenniczką wprowadzania "czegoś pod skórę". Chciałam poprawić owal swojej twarzy oraz ujędrnić skórę. Trafiłam do Karbokliniki, gdzie zasugerowano mi Scarlet Rf. To radiofrekwencja mikroigłowa, dzięki której w naturalny sposób skóra zostaje pobudzona do odnowy. Krótko po zabiegu skóra jest bardziej napięta, oraz poprawił się jej koloryt. Z czasem mam zauważać kolejne zmiany, m.in spłycenie zmarszczek mimicznych czy poprawę gęstości skóry. Jestem bardzo zadowolona, czekam na kolejne rezultaty :)
/6 lat temu
Coraz częściej poza samą wolumetrią stosuje się również nitki hialuronowe - czyli specjalna technikę dzięki której można odzyskać młodzieńcze kształty bez efektu -"klocków w policzkach", zwiśniętego buldoga i uczucia ciężkości dolnej partii twarzy (co czasem przypomina szympansa. Grunt to dobry specjalista, który dobierze odpowiednia technikę do warunków anatomicznych twarzy - Biogenica Klinika Piękna - Juvederm 2 ml - 1800 zł; StylAge 2 ml - 1800 zł .