Lifting hialuronowy - zabieg odmładzający

Na czym polega zabieg odmładzający o nazwie "lifting hialuronowy"? Czy zabieg wymaga powtarzania? Jakie efekty można uzyskać stosując metodę liftingu hialuronowego?
/ 31.03.2014 15:00

Lifting hialuronowy

Fot. Fotolia

Czym jest lifting hialuronowy?

Lifting hialuronowy to metoda „dwa w jednym”, dająca efekt ekspresowego odmłodzenia bez wielu wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Odpowiada na potrzeby skóry, na której już widać zmarszczki i bruzdy grawitacyjne, pojawiły się problemy z utratą owalu, a jednocześnie z nawilżeniem – skóra jest odwodniona i pokryta siateczką drobnych zmarszczek.

Dr Agnieszka Bliżanowska zdradza, jak przeprowadza lifting hialuronowy: – "Najpierw delikatnie modeluję te miejsca, które utraciły młodzieńczą objętość: kości policzkowe, skronie, brwi, oraz wypełniam bruzdy za pomocą gęstego (usieciowanego) kwasu hialuronowego (Restylane Perlane). Następnie wykonuję na całej twarzy rewitalizujący zabieg także kwasem hialuronowym, tym razem rzadkim (nieusieciowanym lub stabilizowanym) np. Restylane Skinboosters, Teosyal Redensity I".

Zobacz także: Czy zabieg z kwasem hialuronowym likwiduje zmarszczki?

Zalety liftingu hialuronowego

Zabieg zaspokaja jednocześnie kilka potrzeb: mamy odbudowaną objętość twarzy w miejscach, które nadają jej kształt trójkąta młodości. Jednocześnie wypełnione partie wyglądają bardzo naturalnie na tle całej twarzy, która przeszła zabieg rewitalizujący. Skóra jest napięta i intensywnie nawilżona od wewnątrz, zmarszczki spłycają się, stają się mniej ostre. Osiągamy też efekt uniesienia rysów twarzy - opadających kącików ust, oczu, oraz kompleksową poprawę owalu. – "Kwas hialuronowy pełni dodatkowo rolę stymulatora kolagenu, co oznacza, że pobudza organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych, odpowiadających za młodość skóry" – dodaje dermatolog estetyczna.

Największym atutem liftingu hialuronowego jest to, że, kompleksowo niwelując wiele objawów starzenia, unikamy efektu sztuczności. Przed czym się chronimy? – "Wystarczy przypomnieć sobie twarze mocno starzejących się gwiazd Hollywood, które „pompują” usta i policzki, a nie dbają o skórę całej twarzy. Kontrast między cerą w złej kondycji i przesadnie wygładzonymi, wypukłymi kośćmi policzkowymi daje karykaturalne efekty" – opowiada ekspert WellDerm i dodaje, że zawsze zachęca kobiety do zabiegów łączonych, pozwalających osiągnąć harmonię rysów twarzy.

Lifting hialuronowy wykonuje się nawet podczas jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Przed zabiegiem twarz znieczulana jest preparatem emla. Następnie lekarz podaje kwas hialuronowy w dwóch postaciach za pomocą igły lub kaniuli. Głębokość iniekcji dopasowuje do rodzaju preparatu. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków, drobne ślady po nakłuciach przykryje makijaż. Po zabiegu zaleca się spożywanie większej ilości płynów.

Źródło: Materiały prasowe Mowa PR/ bj

Zobacz także: Na czym polega lifting twarzy za pomocą nici First Lift PDO?