Lifting – młodsza o 10 lat

Z wiekiem skóra twarzy i szyi na skutek sił grawitacji oraz promieniowania słońca wiotczeje, opada i pokrywa się siatką brzydkich zmarszczek. Dzięki face liftingowi można pozbyć się niechcianych oznak starzenia i utrzymać efekt odmłodzonej twarzy nawet do kilkunastu lat.
/ 13.09.2007 13:35
Z wiekiem skóra twarzy i szyi na skutek sił grawitacji oraz promieniowania słońca wiotczeje, opada i pokrywa się siatką brzydkich zmarszczek. Dzięki face liftingowi można pozbyć się niechcianych oznak starzenia i utrzymać efekt odmłodzonej twarzy nawet do kilkunastu lat.

Celem zabiegu eliminacji zmarszczek twarzy i szyi jest usunięcie nadmiaru skóry, a tym samym znaczna poprawa jej zarysu i napięcia. Aby efekty były trwałe, blizny mało widoczne, a „naciągnięta” buzia wyglądała przy tym naturalnie, konieczna jest operacja na powięzi mięśniowej mięśni mimicznych. Face lift spłyca zmarszczki występujące najczęściej w dolnej części twarzy. Dlatego często jest wykonywany w połączeniu z korekcją powiek lub liftingiem czoła polegającym na podniesieniu łuków brwiowych. Dzięki tym zabiegom efekt odmłodzenia obejmuje całą twarz i większość bruzd. Iwona (49) pacjentka kliniki IQ Medica zdecydowała się na operację z powodów osobistych i zawodowych: „Zawsze byłam osobą dynamiczną i wesołą, czułam się o wiele młodziej niż to wynika z mojej metryki. Niestety lustro bezlitośnie pokazywało upływ czasu. Jestem kosmetyczką i mimo regularnego dbania o siebie, buzia straciła jędrność, policzki i podbródek smętnie obwisły. Chciałam być lepiej odbierana przez otoczenie, w tym również klientów w moim salonie. Zdecydowałam się na face lift, żeby znów poczuć się atrakcyjnie we własnej skórze.”

Lifting – młodsza o 10 lat

KONSULTACJA
Podczas konsultacji lekarz ocenia skórę pacjentki i omawia jej oczekiwania. Następnie podejmują decyzję o zakresie zabiegu, konieczności przeprowadzenia korekcji powiek czy ewentualnej możliwości przedłużenia efektu operacji przez implantację złotych nici. W trakcie konsultacji pacjentka powinna wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości. Po podjęciu ostatecznej decyzji trzeba wykonać podstawowe badania.

Przed zabiegiem

liftingusuwanie zmarszczek
ZABIEG
Najczęściej face lifting wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 2 do 4 godzin (w zależności od rozległości zabiegu). Typowe cięcia przebiegają w niewidocznych miejscach we włosach, w okolicy skroni i uszu. Lekarz napina powięź mięśni mimicznych twarzy, usuwając nadmiar tkanek w okolicy brody i szyi. „Podczas zabiegu często zdarza się, że usuwam też nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy poprzez odsysanie albo zastosowanie lipolizy, czyli rozpuszczania tłuszczu. U niektórych pacjentek występuje inny problem-zanik tkanki tłuszczowej w okolicy policzków. Wówczas można policzki wypełnić endogennym, pochodzącym od pacjentki tłuszczem.” - wyjaśnia dr Małgorzata Chomicka-Janda z kliniki IQ Medica - Tradycyjnej operacji zmarszczek twarzy czasami towarzyszy lifting czoła i brwi, który zapewnia wygładzenie pionowych i poziomych zmarszczek czoła, uniesienie brwi, a nawet wymodelowanie wyglądu powiek dolnych, co znacząco poprawia wygląd pacjenta.”

PO ZABIEGU

Po operacji należy pozostać 1-2 dni w klinice. Elastyczne opatrunki na twarzy pomagają ukształtować się tkankom. Zaleca się zimne kompresy w okolicy powiek i twarzy, żeby zmniejszyć występujące w pierwszych dniach siniaki i obrzęki. Szwy w okolicy przyusznej są zdejmowane na ogół po 4-5 dniach, natomiast we włosach po 10-14 dniach. Większość pacjentek powraca do aktywnego życia w ciągu 2-3 tygodni. Gojenie jest procesem stopniowym, dlatego blizny pooperacyjne mogą być zaróżowione nawet przez kilka miesięcy. Można je zamaskować delikatnym makijażem. Potem jednak stają się blade i prawie niezauważalne. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele lat i nierzadko są spektakularne. "Różnica w wyglądzie twarzy przed i po jest bardzo wyraźna. Mam ładny i jędrny owal twarzy, zmarszczki zniknęły. Blizny są prawie niewidoczne. Wyglądam 10 lat młodziej i czuję się z tym wspaniale. Najbliżsi prawią mi komplementy. - zapewnia Iwona - Jeśli chodzi o samą operację, to wszystko przebiegło bezboleśnie. Po zabiegu i ustąpieniu znieczulenia odczuwałam umiarkowany ból, który łagodziły leki przeciwbólowe. W kolejnych dniach odpoczywałam w domu, przykładając sobie zimne kompresy na twarz. Smarowałam buzię maścią przyśpieszającą gojenie i delikatnie masowałam skórę. Zalecono mi unikać słońca i sportu przez najbliższy miesiąc-dwa. Cieszę się, że zabieg się udał. Oczywiście to zasługa dobrego chirurga, więc radziłabym wszystkim kobietom bardzo rozważnie wybierać klinikę, np. prosząc o kontakt z byłymi pacjentkami.”

Po zabiegu

face liftingbez zmarszczek

Planując tak poważny zabieg, warto skonsultować się z doradcą chirurgii plastycznej IQ MEDICA, który bezpłatnie pomaga w znalezieniu odpowiedniego chirurga plastycznego. Wybór doświadczonego specjalisty minimalizuje ryzyko powikłań. Jak zauważają doradcy, od niedawna face lifting cieszy się większym zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet po 40 roku życia, ale i wśród panów. Cena face liftingu: od 8.000 zł
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/26.02.2010 13:13
kżywka na bok