POLECAMY

Laserowe zamykanie naczynek - na czym to polega?

Laserowe zamykanie naczynek to coraz popularniejszy zabieg. Dlaczego? Pacjentki zaraz po usunięciu pajączków, mogą wrócić do codziennych zajęć. Laserowe zamykanie naczynek jest bardzo bezpiecznym zabiegiem.
Laserowe zamykanie naczynek - na czym to polega?

Popularne pajączki, czyli popękane naczynia krwionośne, są dokuczliwą i częstą przypadłością, którą trudno zwalczyć. Zwykle ich przyczyn dopatrywać się można w problemach hormonalnych, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach krążenia czy wrażliwości skóry. 

Zobacz także: Wszystko, co powinnaś wiedzieć o pękających naczynkach

Współczesna medycyna skutecznie radzi sobie z popękanymi naczynkami za pomocą elektrokoagulacji, intensywnych wiązek światła (IPL) oraz laserów Nd-Yag, które uważane są za najbardziej efektywną metodę. Przy tym są również bezpieczne, gdyż nie grożą uszkodzeniem innych tkanek. Ideą tego zabiegu jest wykorzystanie pulsujących systemów laserowych.

Wytwarzany przez nie strumień światła podgrzewa do wysokiej temperatury hemoglobinę, co prowadzi do zniszczenia i zamknięcia naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu naświetla się punkty połączeń żył i miejsca na ich przebiegu, dzięki czemu zlikwidowany zostaje cały widoczny pajączek. Zamknięcie naczyń ma charakter trwały, a w ciągu kilku dni następuje resorpcja, czyli naturalne wchłonięcie się zmiany przez organizm. Dodatkowo dzięki punktowemu działaniu zabieg jest całkowicie bezpieczny – uszkodzeniu ulegają tylko popękane naczynia krwionośne.

Zobacz także: Jak pielęgnować skórę naczynkową?

Czasem zdarza się, że pacjenci w momencie strzału lasera czują pieczenie, dlatego przed zabiegiem skórę smaruje się specjalnym żelem chłodzącym, a najnowsze aparaty posiadają funkcję chłodzącą. Oczywiście na życzenie klienta można zastosować znieczulenie miejscowe. W zależności od rozległości problemu konieczne są od 1 do 3 zabiegów. Sama metoda jest bardzo bezpieczna i nie pozostawia śladów – ewentualnie, jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pozostać siniak, który zniknie po kilku dniach.

Osoby, które poddały się kuracji, mogą zaraz po niej normalnie funkcjonować i nie muszą przerywać swoich codziennych zajęć. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się jednak unikanie wysiłku fizycznego oraz bardzo gorących kąpieli. Przez około miesiąc nie powinno się także wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne.

Konsultacja: dr n. med. Jarosław Stańczyk, Klinika Chirurgii Plastycznej LINEA CORPORIS

źródło: mat. prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/miesiąc temu
Mi bardzo pomógł laser. Po ok 3 zabiegach miałam już widoczne rezultaty i w ostateczności naczynek się pozbyłam. :) Na wszelki wypadek zrezygnowałam z gorących kąpieli i słonecznych, ale to mała cena za zdrową i piękną cerę :)
/3 lata temu
Dziewczyny, ale czy nie jest tak, że dla urody trzeba czasem troszkę poświęceń? Ja miałam podobnie, poza tym po zabiegu miałam wiele strupków i nakłuć ale pomógł mi podkład Earthnicity, który zdecydowanie przyśpieszył gojenie się ran, dzięki zawartości tlenku cynku i kilka dni po byłam już jak nowa:) Jednym słowem opłacało się:)
/4 lata temu
moje wrazenia po zamykaniu naczynek laserem pamietam bardzo dokladnie, gdyz nie byl to przyjemny zabieg ale do wytrzymania.Dr Miracki ktory wykonywal ten zabieg byl bardzo sympatyczny,delikatny jak za bardzo bolalo to robil przerwe, naprawde pozytywnie.Ale wazne ze juz mam z glowy i naczynka nie sa problemem.Polecam
POKAŻ KOMENTARZE (1)