POLECAMY

Masz dość tatuażu? Usuń go laserem!

Znudził ci się tatuaż? A może nie pasuje do twojego obecnego wizerunku lub pracy? Usuń go laserem – wyjaśniamy, na czym polega ta metoda!
Masz dość tatuażu? Usuń go laserem!

Metody usuwania tatuaży dawniej i dziś

Niegdyś usuwanie tatuażu było możliwe tylko poprzez jego wycięcie. Do historii przeszły sposoby usuwania metodami chemicznymi i chirurgicznymi. Możliwym sposobem była również dermabrazja – niestety nieskuteczna w przypadku tatuaży zlokalizowanych głęboko pod skórą.

Obecnie  standardem stały się metody laserowe. Tego typu zabiegi należy powtarzać kilkukrotnie w określonych odstępach, a w zależności od wielkości tatuażu może to trwać kilka miesięcy. Należy jednak pamiętać, że upragnione efekty są zdumiewające.

Jak działa laser?

Mechanizm usuwania tatuażu polega na absorbcji barwnika przez światło lasera, a następnie jego naturalnemu usunięciu ze skóry. W tym celu można użyć m.in. lasera RevLite® Q-swich lub nowość na polskim rynku pierwszy laser pikosekundowy PicoSure®.

– Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik w tatuażu, dochodzi do jego ”mikroeksplozji”,  fragmentacji. W ten sposób powstałe drobiny są pochłonięte przez komórki żerne układu odpornościowego, a w konsekwencji tatuaż staje się coraz mniej widoczny. Taka pełna reakcja po jednorazowym zabiegu zachodzi przez ok. 6-8 tygodni – wyjaśnia dr n.med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.

Co ciekawe typ i kolor tatuażu ma znaczenie podczas jego usunięcia.

Najłatwiejsze jest usuwanie barwników ciemnych, gdyż absorbują one fale lasera w największym stopniu, kolory jaśniejsze są w tym przypadku trudniejsze do usunięcia – kontynuuje dr Krajewski.

Zobacz też: Planujesz tatuaż? Poznaj swoje prawa!

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia tatuażu?

Tego typu zabiegi laserowe powinno wykonywać się na nieopaloną skórę, dlatego najlepiej jest je wykonywać  jesienią, gdy nasłonecznienie nie jest tak duże jak w miesiącach letnich, a przez to ryzyko powstania przebarwień jest mniejsze. Każda sesja zabiegowa trwa zaledwie kilka minut.

Należy też odstawić preparaty światłouczulające, czyli te z nagietkiem, dziurawcem i witaminą C.

Zobacz też: Czy laserowe usuwanie tatuażu jest skuteczne?

Źródło: materiały prasowe Com&Media/mn
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/2 tygodnie temu
Ja miałam na nodze nad kostką mały tatuaż i tylko wykonany ciemnym pigmentem. Byłam w Prodermie i dowiedziałam się, że taki niewielki i jednokolorowy będzie można laserowo usunąć i nie powinno być sladu. Po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się usunąć laserowo w znieczuleniu. Po 3 wizytach był efekt , tatuaż niewidoczny tylko jaśniejszy od skóry ślad. Zabieg został dobrze wykonany profesjonalnie z zachowaniem ostrożności i higieny. Miłe podejście personelu, atmosfera komfortowa. Polecam
/2 tygodnie temu
Dawno temu zrobiłem sobie tatuaż . Teraz dojrzałem, że to był głupi pomysł. Postanowiłem usunąć go i wykonałem w poleconej klinice Proderma w Poznaniu. Podchodziłem do tego dość sceptycznie ponieważ wiązały się z tym stereotypy o bólu i bliznach oraz o pozostałościach. Oczywiście najpierw poszedłem na konsultację ze specjalistą i ocenę indywidualną. Już po pierwszej konsultacji dowiedziałem się, że jest to możliwe w moim przypadku,ale nie wszystkie da się w ten sposób usunąć. Przedstawiono mi możliwe efekty terapii. Wykonano mi laserem najnowszej generacji, a w rekach prawdziwych profesjonalistów i doświadczonych praktyków.Widmo po tatuażu pozostało, ale jest szansa, że jednak po pewnym czasie w naturalny sposób zniknie. Polecam bardzo fachowe i rzetelne podejście do tematu przez kadrę Prodermy.
/miesiąc temu
W Prodermie usuwałam laserowo tatuaż na przedramieniu. Bardzo się bałam, bo usłyszałam, że to bardzo boli. Na konsultacji pani doktor rozwiała moje obawy, wszystko dokładnie wyjaśniła, opisała jak będą wyglądać zabiegi i jakie efekty. Bardzo spodobało mi się takie konkretne podejście do pacjenta. Byłam kilka razy na terapii laserowej i mój tatauaż znika, jeszcze raz pójdę i nie będzie śladu. Zabiegi w znieczuleniu miejscowym, więc bez obaw. Polecam takie podejście do pacjenta.
POKAŻ KOMENTARZE (7)