grzybica fot. Fotolia

Laser Lunula – pomoc w grzybicy paznokci?

Laser Lunula pomaga w leczeniu grzybicy paznokci, regeneruje i odmładza płytkę paznokciową. Sprawdź, jak działa!
/ 11.05.2016 12:30
grzybica fot. Fotolia

Jak pomaga laser Lunula?

– Terapia laserem Lunula jest alternatywą dla wielomiesięcznych kuracji farmakologicznych –kosztownych i obciążających organizm. Laser jest odpowiedni zarówno dla osób młodych, które pragną szybko i skutecznie pozbyć się problemu, jak również dla osób starszych, które wolą uniknąć leczenia doustnego i łączenia leków przeciwgrzybicznych z innymi lekami. Laser Lunula polecany jest również dla osób, które potrzebują pomocy w regeneracji i odmłodzeniu płytki paznokciowej – tłumaczy Jadwiga Matla-Stodolna, lekarz specjalista dermatolog w Ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym NATURA oraz FootMedica Klinika Zdrowej Stopy.

Dobrą wiadomością dla pań może okazać się to, że korzystne działanie terapii laserem Lunula są wyraźne w regeneracji płytek paznokciowych zniszczonych w wyniku stosowania zbyt intensywnych zabiegów kosmetycznych, w tym po zastosowaniu lakierów hybrydowych lub tipsów i żeli.

Zobacz też: Sprawdź, kiedy nie powinnaś używać peelingu!

Jak działa laser Lunula?

Laser Lunula jest urządzeniem o innowacyjnej skuteczności w leczeniu chorób paznokci. Jest to zimny laser, który łączy w sobie dwie fale o różnej długości: 405 nm i 635 nm. Pierwsza z nich działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo, druga z kolei pobudza procesy immunologiczne organizmu.

Dwie wiązki światła: czerwona i niebieska poprzez obroty naświetlają całe zmienione chorobowo paznokcie, działając również na wały i macierz paznokcia. Światło lasera przenika przez płytkę, nie uszkadzając ani paznokcia ani otaczającej go skóry, zabijając grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia.

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i powtarza się w odstępach około tygodnia, na ogół czterokrotnie. Koszt terapii 4 zabiegów wynosi 1100 zł.

Zalety terapii z laserem Lunula:

  • cztery 12-minutowe zabiegi pozwalają pozbyć się grzybicy paznokci,
  • terapia jest bezbolesna i bezdotykowa, bez dodatkowego czasu potrzebnego na regenerację lub gojenie,
  • pozwala na wzrost nowych paznokci bez skutków ubocznych.

Po kilku zabiegach laserem Lunula paznokcie wracają do dawnej formy – są jasne, proste
i wyglądają estetycznie.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem terapii?

Zabiegi powinny być wykonywane w profesjonalnym gabinecie podologicznym lub dermatologicznym. Ich zastosowanie nie wymaga wcześniejszego badania mykologicznego. Natomiast bardzo wskazane jest fachowe oczyszczenie frezem płytki paznokciowej
i wykonanie sterylizacji skarpet i obuwia ozonem w specjalnej komorze, aby nie dopuścić do powtórnego zakażenia
– przestrzega dr Jadwiga Matla-Stodolna i dodaje – U niektórych pacjentów ważne jest równoległe leczenie chorób towarzyszących.

Warto pamiętać, że na efekty leczenia musimy poczekać. Terapia laserem Lunula umożliwia stopniowy wzrost zdrowych paznokci. W normalnych warunkach paznokcie rąk rosną 5-6 miesięcy, a paznokcie stóp 12 – 18 miesięcy. Bardzo istotna jest systematyczna kontrola po 3 i 6 miesiącach oraz współpraca z podologiem w zakresie pielęgnacji.

Zobacz też: Bezbolesne chodzenie – jak wybrać idealne wkładki do butów?

Na podstawie materiałów prasowych.