POLECAMY

Sezon na piękne nogi

Najwyższa pora odsłonić je po długiej zimie. Odkryj, jak sprawić, by wyglądały na smuklejsze i dłuższe...
Sezon na piękne nogi fot. Fotolia

Zanim złapiesz prawdziwy słoneczny brąz przyciemnij skórę kosmetykiem brązującym. Do wyboru masz: działający intensywnie i szybko samoopalacz (skóra ciemnieje już po 3-4 godzinach od nałożenia), wymagające wielokrotnej aplikacji (w ciągu kilku kolejnych dni) balsamy lub olejek karotenowy. W obu wypadkach skórę trzeba odpowiednio przygotować - dzięki temu działaniu będziesz mieć ładne nogi!


1. Złuszcz suchy naskórek

Substancje brązujące reagują właśnie z nim, dlatego jego idealna gładkość gwarantuje precyzyjne rozprowadzenia kosmetyku samoopalającego. Warto więc pozbyć się martwych komórek naskórka zalegających na powierzchni skóry.

2. Usuń zbędne włoski

Dzień po peelingu wydepiluj nogi. Pamiętaj o nawilżeniu skóry po tym zabiegu. Jeśli zdecydujesz się na kosmetyk łagodnie brązujący, od razu sięgnij po balsam lub olejek z beta-karotenem. Wybierając samoopalacz, upewnij się, że skóra jest dobrze nawilżona. Jeśli nie, wmasuj w nią najpierw zwykły balsam nawilżający, a gdy zostanie całkowicie wchłonięty, zastosuj brązer.

3. Zawsze od dołu do góry

Taki kierunek zachowaj, nakładając brązer. Zwróć szczególną uwagę na równomierne rozprowadzenie w miejscach, w których mogłoby się zgromadzić więcej kosmetyku – wokół kostek, w fałdkach skóry oraz tam, gdzie jest z natury bardziej szorstka (na piętach, kolanach).

4. Chroń ręce przed przebarwieniem

Kosmetyk brązujący wnika też w naskórek dłoni. Myj je co parę minut lub załóż rękawiczki ochronne, a brązer nakładaj miękką ściereczką z mikrofazy.

Uwaga: Jeśli na skórze powstały ciemniejsze smugi lub plamy, przetrzyj te miejsca sokiem z cytryny albo zrób peeling. Nie ponawiaj aplikacji brązera, póki nierówności nie znikną
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/5 lat temu
Zadbane to jeszcze nie zgrabne, niestety:P
/5 lat temu
ja stosuje od dluzszego czasu miks: siłownia na piękny kształt i mase mięśniową :P + Velki w Dermamedzie na ujędrnienie = taka kombinacja działa cuda i zawsze jestem gotowa na krótkie spodenki :D
/5 lat temu
:)
POKAŻ KOMENTARZE (3)