Kwasy owocowe

Stosowanie naturalnych kosmetyków znane było już w czasach starożytnych i antycznych. Kwasy owocowe wykorzystywane są w kosmetyce dopiero od kilkunastu lat.
/ 08.04.2007 09:43
Stosowanie naturalnych kosmetyków znane było już w czasach starożytnych i antycznych. Kwasy owocowe wykorzystywane są w kosmetyce dopiero od kilkunastu lat.

Kwasy owocowe powszechnie nazywane alfahydroksykwasami, często określane są ogólnie przyjętym skrótem AHA, pochodzącym od angielskiej nazwy Alpha-Hydroxy Acid, są szczególnie zalecane w przeciwdziałaniu procesowi starzenia się skóry, jako że wpływają na redukcję zmarszczek powierzchownych, poprawiając spoistość i zwartość skóry. Są czynnikiem determinującym lepsze nawilżenie oraz elastyczność skóry. Doskonałe wyniki można uzyskać w leczeniu przebarwień skóry, rozstępów, trądziku oraz blizn potrądzikowych. Przy zwalczaniu cellulitu kwasy owocowe znajdują zastosowanie jako stymulatory mikrocyrkulacji, jak i nośniki innych substancji aktywnych.

Najlepsze wyniki przy wykorzystaniu kwasów owocowych można osiągnąć stosując zabiegi w gabinecie kosmetycznym w połączeniu z codziennym stosowaniem kosmetyków na bazie kwasów. Zaplanowanie kuracji domowej jest bardzo istotne, ponieważ ma ona na celu poprawę efektów uzyskanych poprzez zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Do najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych w kosmetyce kwasów owocowych należą: kwas glikolowy, winowy, mlekowy, jabłkowy i cytrynowy. Wbrew nazwie, związki te występują w stanie naturalnym w przyrodzie nie tylko w różnych owocach, ale także w warzywach, trzcinie cukrowej i kwaśnym mleku.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.08.2009 23:40
A ja czytałam, że kremy z kwasami owocowymi szkodzą http://www.inspirander.pl/uroda-i-styl/czy-kremy-z-kwasami-owocowymi-moga-szkodzic Sama bardzo uważnie wybieram kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ale na kwasy AHA bardzo uważam