POLECAMY

Kwas hialuronowy i antyoksydanty

Czy wiesz co to jest kwas hialuronowy i antyoksydanty? Za co odpowiadają i jakie znaczenie mają dla naszej urody? Przeczytaj co to jest kwas hialuronowy i antyoksydanty.
Kwas hialuronowy i antyoksydanty

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy należy do grupy glikozaminoglikanów, czyli związków cukrowo-białkowych. W młodej skórze jest go dużo i występuje w postaci wielkich cząsteczek, które ulegają skróceniu wraz z wiekiem. Skrócone cząsteczki mają mniejsze właściwości utrzymywania wody niż długie. Kwas hialuronowy występuje zarówno w skórze właściwej i naskórku, jak i np. w stawach.

• Wielkość cząsteczki ma podstawowe znaczenie dla zdolności utrzymywania wody przez kwas hialuronowy. Najlepiej wodę utrzymuje wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy, czyli taki zbudowany z wielu tysięcy jednostek podstawowych.

Antyoksydanty

Antyoksydanty, takie jak: witaminy E, C, beta-karoten, selen, bioflawonoidy cytrusowe bardzo korzystnie wpływają na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Dzięki zdolności antyoksydantów do wychwytywania wolnych rodników, nie dochodzi do uszkodzenia włókien kolagenowych. Te struktury odpowiadają za odpowiednie napięcie i jędrność skóry. Natomiast „zaatakowane“ przez wolne rodniki struktury kolagenu zostają zniszczone i nie spełniają swoich podstawowych funkcji. Dlatego stosowanie przez kobiety antyoksydantów pomaga zachować dłużej piękną i jędrną skórę.

• Dostarczenie odpowiedniej ilości składników tłuszczowych wpływa na utrzymanie prawidłowej bariery lipidowej.

Zobacz przepisy na maseczki do twarzy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)