strzykawka

Kwas hialuronowy

Od zawsze poszukiwano substancji, która mogłaby stać się podstawą leczniczych i kosmetycznych kuracji odmładzających.
/ 21.05.2008 15:28
strzykawka
Od kiedy dokładnie poznano procesy odpowiedzialne za objawy starzenia się skóry, kosmetycznym panaceum ogłoszono kolagen – dziś obecny w większości kremów, maseczek i preparatów medycyny estetycznej.

Rzeczywiście, to kolagen przyczynia się do sprężystości skóry. To jego ubytki widoczne są jako zmarszczki. Skóra wysycha – to wraz z kolagenem ze skóry właściwej znika woda...

Kolagen nie jest jednak substancją idealną – to zwierzęce białko, a jako takie może spowodować reakcje alergiczne. Poszukiwanie kosmetycznego panaceum trwają nadal....

Od 1995 roku jako substancję mogącą zastąpić naturalny kolagen przedstawiano kwas hialuronowy.

Podobnie do kolagenu, jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie (7-8 g u dorosłego człowieka), głównie w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dzięki czemu jest sprężysta i nie marszczy się. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na wysychanie skóry.

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody.

W przeciwieństwie jednak do kolagenu pochodzenia zwierzęcego, kwas hialuronowy pozyskiwany drogą biofermentacji, jest zupełnie bezpieczny – można go stosować bez testów biozgodności, bo nie powoduje alergii.

Dzięki swej zdolności wiązania dużej ilości wody kwas hialuronowy świetnie sprawdza się jako składnik preparatów do mezoterapii (nawilżania i odżywiania skóry od wewnątrz). Za jej szczytowe osiągnięcie uznawana jest linia produktów Mesolis szwajcarskiej firmy Anteis.
Natomiast dzięki możliwości usieciowienia (nadania formy żelu) doskonale nadaje się do implantacji (powiększanie ust, korekcja zmarszczek). Dla tych zastosowań firma Anteis produkuje linię preparatów Esthelis, opartą o technologię CPM (Cohesive Polydensified Matrix).

Kwas hialuronowy to technologia przyszłości. Dzięki liderom nowoczesnych technologii, takim jak szwajcarska firma Anteis, możemy z niej korzystać już dziś!


Kwas hialutonowy Esthelis. Brak grudek, żel tworzy zwartą i spojną konstystencję, nie ma obawy powstania grudek lub przemiszczenia się żelu.

Przykład kwasu hialuronowego Juvederm. Widoczne są małe grudki, brak jednolitej formy. Przykład kwasu hialuronowego restylane. Widać liczne małe grudki, brak jakiejkolwiek spojności.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/30.05.2016 10:47
a co myslicie o kapsułkach ja od miesiąca stosuję hyallure i widzę bardzo duzą proprawę skóra wygląda super, boję się zastrzyków i nyych inwazyjnych zabiegów może godna alternatywa :)
/06.02.2014 13:29
Ja też jestem zaskoczona działaniem kosmetyków, które ten kwas zawierają. Mam serum przeciwzmarszczkowe Sorayi z serii Hialuronowy Mikrozastrzyk. Moja twarz jest idealnie nawilżona i gładka jak nigdy dotąd. W pewnym wieku, kiedy mamy już pierwsze zmarszczki, naprawdę warto zainwestować w takie kosmetyki.
/23.05.2013 21:03
kurcze, przyznam szczerze teraz nie wyobrażam sobie jak mogłam wcześniej funkcjonować bez kwasu hialuronowego... wydaje się to niemal niemożliwe, bo buzie teraz mam fajna w dotyku, przyjemną-nawilżoną i taką zdrowo różową :) a jak sobie przypomnę początki jak Pani Jola z Dermamedu mnie zapewniała o jego zbawiennym działaniu robiłam oczy jak 5 zlotych, bo nie wierzyłam... :D