POLECAMY

Kuracja odstresowująca na wiosnę - zabiegi dla skóry

Czy wiesz, na jakie zabiegi poprawiające wygląd cery zdecydować się wiosną? Nadmierne kąpiele słoneczne i ciężka dieta sprawiają, że wyglądamy starzej. Wolne rodniki niszczą strukturę skóry, przesuszona cera wygląda nieestetycznie. Na jakie odstresowujące zabiegi kosmetyczne zdecydować się wiosną?

Zabiegi dla skóry na wiosnę

Fot. Fotolia

Pielęgnacja skóry zwalczająca stres

Szczęście i samoakceptacja to najlepszy kosmetyk dla skóry, która niczym papierek lakmusowy reaguje na wszelkie stresowe sytuacje. Czy można odwrócić ten proces i za pomocą zabiegów poprawić stan ciała i ducha? Oczywiście. Zwłaszcza wiosną sprawdza się odstresowująca pielęgnacja.

Zestresowana skóra jest poszarzała i matowa, widocznie traci witalność i energię. Brakuje jej też jędrności – szybciej uwidaczniają się drobne zmarszczki, przebarwienia, a także wszelkiego rodzaju wypryski. – Jest chimeryczna – podkreśla dr Edyta Engländer, lekarz medycyny estetycznej i dermatolog z Centrum WellDerm. – To znaczy że reaguje podrażnieniem na czynniki, np. kremy, które do tej pory jej nie szkodziły – wyjaśnia.

Stres skóry - co to takiego?

Stres skóry może być konsekwencją problemów dnia codziennego, może także wynikać ze złej diety, nadmiernego korzystania ze słońca, palenia papierosów, czyli być konsekwencją wszystkiego, co prowadzi do przedwczesnego starzenia. Bezpośrednio wywołują go wolne rodniki, gdy jest ich za dużo mechanizmy skóry nie nadążają z neutralizowaniem intruzów. Rodniki osłabiają i niszczą wtedy strukturę skóry. Czy można skórę odstresować, a przez to także poprawić nasze samopoczucie? Według dermatologów  w walce ze stresem oksydacyjnym sprawdzają się najlepiej antyoksydanty.

Zdrowa dieta dla skóry

Jednym ze sposobów jest odpowiednia dieta. Antyoksydanty, zwłaszcza witaminy C i E oraz bioflawonoidy, znajdziemy w większości warzyw i owoców, np. w papryce, cebuli, pomidorach, jabłkach i cytrusach. Jednak tylko niewielka część antyoksydantów z pożywienia dotrze do skóry – szacuje się ją na poziomie około 10 % przyjętej dawki.

Zobacz także: Szara skóra? Wypróbuj te peelingi!

Zabiegi dla skóry - najlepsze na wiosnę

Oczywiście zabiegi, podczas których działamy odstresowująco bezpośrednio na skórę. Wiosną najlepiej sprawdza się połączenie złuszczania z odżywianiem i gimnastyką twarzy. Terapię w trzech krokach można wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

1: Jet Peel czyli hydroabrazja. Zabieg niczym myjka ciśnieniowa wypłucze ze skóry zanieczyszczenia, nadmiar obumarłego naskórka, a jednocześnie intensywnie nawilży skórę. Bezinwazyjny i bezbolesny, nie wymaga żadnej rekonwalescencji, przez co jest uznawany za zabieg uniwersalny. Idealne odświeżenie i odkurzenie skóry po zimie.

2: mezoterapie z koktajli witaminowych. Zabiegi pozwalają wprowadzić bezpośrednio w głąb zestresowanej skóry niezbędne antyoksydanty oraz inne substancje potrzebne jej do regeneracji. Aplikowane podczas mezoterapii koktajle powinny zawierać witaminę C i E, kwas ferulowy, phloretin i koenzym Q oraz kwas hialuronowy. Doskonały zastrzyk energii, poprawiający samopoczucie.

3: Ergolift, czyli endermologia twarzy. 40-minutowy, przyjemny masaż wykonywany w seriach spłyca zmarszczki, niweluje obrzęki, modeluje owal i drugi podbródek. - Największe wrażenie robi zwiększenie naturalnej syntezy kwasu hialuronowego, dzięki czemu wzrasta nawodnienie i jędrność skóry – mówi dr Engländer. Twarz staje się bardziej rozjaśniona, ponieważ światło nie zatrzymuje się w załamaniach.

Źródło: Materiały prasowe Mowa PR/ bj

Zobacz także: Co jeść, by nie mieć problemów z cerą?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)