POLECAMY

Kto powinien używać kosmeceutyków?

Kosmeceutyki znajdują się pomiędzy podstawową pielęgnacją a medycyną estetyczną. Odpowiednio dobrane, pomagają niwelować problemy dermatologiczne i chorobowe. Gdzie je kupować? Jak wybrać odpowiednie kosmeceutyki dla siebie?
Kto powinien używać kosmeceutyków?

Dobroczynne działanie kosmeceutyków

Kosmeceutyki, czyli kosmetyki o działaniu pielęgnacyjno-leczniczym, zajmują stopniowo coraz ważniejszy obszar dermatologii. Kosmeucytyki są kolejnym krokiem pomiędzy podstawową pielęgnacją a medycyną estetyczną. Wiele kosmeceutyków wspomaga lub podtrzymuje efekty zabiegów należących do grupy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przyspieszają gojenie się zmian skórnych, poprawiają kondycję skóry po zabiegach. Mają również wpływ na przedłużenie efektów wykonanych zabiegów. Coraz chętniej też używają je osoby oczekujące skutecznych pielęgnacyjnych właściwości preparatów. Coraz więcej osób sięga po nie chociażby z powodu poczucia bezpieczeństwa, ponieważ są to preparaty produkowane w warunkach podobnych do leków, z którymi wiąże się np. bardzo małe ryzyko uczuleń.

Odpowiednio dobrany kosmeceutyk może również w bardzo dużym stopniu przyczynić się do poprawy stanu skóry w wielu chorobach dermatologicznych i złagodzenia objawów chorobowych.

Kosmoceutyk może być stosowany równolegle z leczeniem, przed i po terapii jako podtrzymanie efektu leczniczego oraz profilaktyka nawrotu zmian. Nie należy jednak traktować go jako leku. I w tym przypadku zawsze po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Zobacz też: Uczulenia na kosmetyki

Gdzie można kupić kosmeceutyki i gdzie powinno się je kupować?

Podejmując decyzję o zakupie kosmeceutyku, powinniśmy udać się do lekarza dermatologa, kosmetologa lub farmaceuty, aby dobrał odpowiedni kosmetyk do naszej skóry.

Nieznajomość zawartych substancji aktywnych i składników kosmeceutyku oraz błędne ich zastosowanie możne zaszkodzić naszej skórze lub nie przynieść oczekiwanych efektów.

Dlatego również zakupu powinno się dokonywać w renomowanym salonie kosmetycznym czy aptece. Niektórzy dermatolodzy również prowadzą sprzedaż, a jeżeli nie, to z pewnością dobiorą odpowiedni kosmeceutyk, który możemy sobie zamówić.

Zobacz też: Czym są kosmeceutyki?

Jak wiemy gdzie, to jakich marek kosmetyków należy szukać?

Na rynku dostępne jest wiele marek kosmeceutyków przedstawię krótko trzy najbardziej mi znane oraz ich niektóre zalety:

Pierwszą z firm, którą chcę przedstawić jest Environ, używa najwyższej jakości składników: stężonych witamin A, E i C, peptydów i szeroką gamę antyutleniaczy, o czym świadczą doskonałe i udowodnione rezultaty pacjentów na całym świecie. Skuteczność swoich preparatów maja potwierdzoną wieloletnimi bo ponad 20 letnimi badaniami na wolontariuszach, tzn. zmiany jakie ich klienci uzyskali po zastosowaniu kosmetyków w długim okresie czasu. Kosmetyki te nie zawierają środków zapachowych, nie powodują uczuleń nie blokują ujść gruczołów łojowych, są lekkie i łatwo penetrujące.

Inne przykłady to np. M&M Skin Rejuvenation Program - kosmetyki na bazie kwasów przeznaczone do pielęgnacji skóry problematycznej z przebarwieniami, posiadają maski i kremy na bazie kwasów do pielęgnacji domowej.

Filorga Professional - to ekskluzywna linia profesjonalna zawierająca wysokiej jakości wyciągi komórkowe z kawioru morskiego o silnym działaniu odmładzającym.

Mandelac - Kluczowym składnikiem dla gamy Mandelac jest kwas migdałowy - kwas z grupy A o wysokiej masie cząsteczkowej. Działa keratolitycznie, oczyszczająco i antybakteryjnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)