Jak pozbyć się trądziku z pleców

Krosty na plecach, ramionach i dekolcie - jak się ich pozbyć?

Masz krosty na plecach, ramionach albo dekolcie? Podpowiadamy, jak raz na zawsze pozbyć się uciążliwych wyprysków!
Jak pozbyć się trądziku z pleców

Niedoskonałości na plecach, ramionach i dekolcie to częsta przypadłość występująca u bardzo dużej liczby osób. Najczęściej zmiany mają charakter drobnych grudek i krostek. Są to zmiany charakterystyczne dla młodych pacjentów, ale ten problem coraz częściej występuje u osób po okresie dojrzewania i nazywamy go trądzikiem dorosłych.

Dlaczego na plecach i ramionach pojawiają się krosty?

Podstawową przyczyną wyprysków na plecach, ramionach i dekolcie  jest nadmierna praca gruczołów łojowych zlokalizowanych w tym obszarze. Czasami zmiany towarzyszą zajęciu twarzy, ale nierzadko występują jako izolowany trądzik pleców i dekoltu.

Coraz częściej pojawiają się też przypadki występowania objawów trądzikopodobnych na plecach, co wiąże się z trybem życia. Duża aktywność fizyczna, niekorzystna dieta, niewłaściwa pielęgnacja i stres to najistotniejsze przyczyny tworzenia się krostek na plecach.

Często zmianom zapalnym towarzyszą zmiany o charakterze przebarwień. Należy podkreślić, że przebarwienia pozapalne pojawiające się na plecach w 99% spowodowane są mechanicznym urazem polegającym przede wszystkim na drapaniu. Schorzenie takie określamy acne excorie czyli trądzik z wydrapania.

Rozdrapywanie drobnych nierówności skóry jest częstym nałogiem, służącym zredukowaniu napięcia podobnie, jak zapalenie papierosa. Leczenie tych przypadków polega na wspomaganiu działań dermatologicznych wskazywaniem pacjentce innych, zastępczych metod zmniejszania napięcia nerwowego takich jak ćwiczenia oddechowe czy aktywność fizyczna.

Co zrobić z bliznami po trądziku?

Jak leczyć krosty na ramionach, plecach i dekolcie?

Leczenie dermatologiczne polega na zastosowaniu zewnętrznie preparatów zawierających antybiotyk: erytromycynę, klindamycynę, retinoidy lub nadtlenek benzoilu. Dodatkowo należy pamiętać o nawilżaniu skóry, które równoważy suchość wywołaną lekami dermatologicznymi.

Wybór redakcji! 4 preparaty, które uporają się z trądzikiem na plecach!

Szczególnie godne polecenia są preparaty zawierające mocznik, który intensywnie nawilża, wygładza i złuszcza naskórek.

W każdym sklepie z kosmetykami znajdziesz produkty z mocznikiem w przystępnych cenach. Nam udało się znaleźć balsamy i kremy, które kupisz w przystępnych cenach.

Więcej na temat trądziku:
Czy trądzik może wywołać depresję, a depresja – trądzik? O to, co stres i emocje robią z naszą skórą, zapytałyśmy dermatologa
Cera trądzikowa nie lubi peelingów? Bzdura. Sprawdź, jak ją oczyszczać!