POLECAMY

Krostki na ramionach - jak sobie z nimi radzić?

Przesuszona skóra z rozsianymi na niej grudkami to prawdopodobnie objaw okołomieszkowego zapalenia skóry, którego jedną z przyczyn jest niedobór witaminy A.
Krostki na ramionach - jak sobie z nimi radzić? fot. Panthermedia
Krostki na ramionach szpecą. Leczenie tego schorzenia bywa długotrwałe, jednak dzięki zabiegom pielęgnacyjnym można poprawić stan skóry.


Jak zwalczyć krostki na ramionach:

  • Złuszczaj skórę - regularnie ścieraj warstwę rogową naskórka. Dobre efekty przynosi peeling gruboziarnisty. Możesz użyć gotowego preparatu albo zmieszać oliwę z oliwek z solą morską. Podobnie działa energiczny masaż szorstką rękawicą.
  • Natłuszczaj - w tym schorzeniu istotne jest regularne nawilżanie i natłuszczanie. Do tego celu nadają się kupione bez recepty kremy Novabaze i Elobaza, preparaty z mocznikiem (np. Xerial 30, SVR) i kwasem salicylowym (np. krem Plarix).
  • Zadbaj o dietę - ma ona duży wpływ na stan naszej skóry. Procesy zapalne hamują wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Znajdziesz je w olejach roślinnych: lnianym, rzepakowym (spożywaj je na surowo). Zadbaj także o to, by regularnie dostarczać organizmowi cynk (jaja, orzechy, warzywa) i selen (kiełki, otręby).
  • Szukaj pomocy u lekarza - jeśli po kilku tygodniach kuracji krostki na ramionach nie znikną, wybierz się do dermatologa. Lekarz przepisze ci preparaty złuszczające, zawierające wysokie stężenie kwasu salicylowego, mlekowego i mocznika. Specjalista może także zalecić przyjmowanie doustnych retinoidów albo zastosowanie fototerapii.
  • Łykaj witaminy - stan skóry mogą poprawić witaminy A i C. Pierwsza z nich ogranicza rogowacenie. Z kolei druga działa ochronnie na naczynia krwionośne, usprawniając przepływ krwi.

Na postawie tekstu w magazynie Przyjaciółka


Więcej o pielęgnacji:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
krostki na ramionach pojawiły się u mnie tak nagle i wcale ni ewygladaja ladnie :(
/5 lat temu
Moim zdaniem te porady są bardzo dobre. Wypróbuję je wszystkie. :) Mam nadzieję, że okażą się pomocne.