Kriolipoliza - sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

Kiedy dieta i ćwiczenia nie przynoszą pożądanych efektów, można zdecydować się na zabiegi wyszczuplające w gabinecie kosmetycznym. Czym jest zabieg kriolipolizy?

kriolipoliza

Fot. Fotolia

Kriolipoliza - czym jest ten zabieg?

Jedną z najnowszych metod likwidacji tkanki tłuszczowej jest kriolipoza, czyli nowoczesna nieinwazyjna metoda redukująca tkankę tłuszczową nawet o 45%. Ta procedura modelowania sylwetki polega na długotrwałym schłodzeniu komórek tłuszczowych do temperatury - 8 °C. Naukowcy udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej wrażliwe na działanie zimna, niż otaczające je tkanki.

Komórki tłuszczowe umierają już w temperaturze 0 °C, a miejscowe chłodzenie powoduje ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. – "Dzięki kontrolowanemu i selektywnemu mrożeniu komórek tłuszczowych, dochodzi do rozpadu lipidów, a następnie stopniowego transportu komórek do układu limfatycznego, czyli do naszej krwi" – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog w Klinice Urody Mona Lisa.

"Ostatecznie obumarłe komórki tłuszczowe są skutecznie wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. W zależności od indywidualnego mechanizmu obronnego, wydalenie komórek trwa od 6 do 12 tygodni" – dodaje kosmetolog.

Zobacz także: Endermologie LPG i Elektrostymulacja BOOT - zabiegi odchudzające

Ile trwa zabieg kriolipolizy?

Zabieg ten trwa około 70 minut i przeprowadzany jest za pomocą aplikatora zbudowanego z dwóch niezależnych głowic wyposażonych w generatory zimna, które gwarantują bardzo szybki spadek temperatury w tkance tłuszczowej. Oznacza to, że przez cały czas trwania zabiegu, wybrany fragment ciała poddawany jest procesowi kriolipozy.

Dzięki stałemu monitorowaniu temperatury, cała procedura jest bezpieczna i niszczy tylko komórki tłuszczowe, oszczędzając naszą skórę czy mięśnie.

– "Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonywanie maksymalnie 3 zabiegów na danej partii ciała co 4-6 tygodni, natomiast jeżeli zmienimy obszar poddawany kriolipozie, możemy wykonać go po dwóch tygodniach od poprzedniej wizyty" – mówi Agnieszka Kowalczyk.

Źródło: Materiały prasowe LTM Communications/ bj

Zobacz także: Lipofilling - jak przeszczepia się tkankę tłuszczową? [video]

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)