Kriolipoliza, czyli odchudzanie na zimno

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to popularna metoda nieinwazyjnego modelowania wybranych partii ciała. Czy zabieg jest w pełni bezpieczny i skuteczny? Na czym dokładnie polega kriolipoliza i jakie daje efekty?
/ 29.10.2012 09:50
Nadwaga/fot. Fotolia

Czym jest kriolipoliza?

Opracowana przed kilkoma laty przez amerykańskich naukowców koncepcja kriolipolizy polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, co powoduje jej uszkodzenie.

Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, w skutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie obumierania, czyli apoptozy. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym.

Zabieg przeprowadzany jest na niewielkich obszarach ciała, w miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się niechciane fałdki – na brzuchu, plecach czy udach.

Czy pomimo zastosowania niskich temperatur taki sposób walki z niedoskonałościami figury jest bezpieczny

Kriolipoliza krok po kroku

"Dzięki nowoczesnej formule CryotechnologyTM wykorzystywanej w zabiegach kriolipolizy możliwe jest precyzyjne określenie czasu chłodzenia, co całkowicie eliminuje ryzyko uszkodzenia skóry właściwej i naskórka, jak również wyklucza skutki uboczne w postaci zaczerwienień czy siniaków" – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny aplikator, który przykładany do skóry zasysa ją i ochładza tkankę tłuszczową na wybranym obszarze. "Parametry zabiegu Cryotechnology dopasowują się do obszaru, na którym jest wykonywany. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Zabieg można wykonywać równocześnie na dwóch wybranych partiach ciała. Innowacyjne urządzenie pozwala na łączenie kriolipolizy z innymi metodami wykorzystującymi drenaż i prąd RF do modelowania sylwetki" – dodaje Urszula Sztwiertnia.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej nie wymaga okresu rekonwalescencji. Można je wykonać w gabinetach medycznych oraz kosmetycznych.

Zobacz też: Na czym polega zabieg Sublime?

Efekty kriolipolizy

Rezultaty nie są widoczne zaraz po zabiegu. Uszkodzone komórki tłuszczowe uwalniane są bowiem z organizmu stopniowo, co powoduje powolne wysmuklenie ciała. Pomimo tego, że kriolipoliza wykonywana jest bez nacięć chirurgicznych i igieł, usuwa aż do 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Aby zwiększyć jej skuteczność, warto kilka razy powtórzyć cały proces, najlepiej w odstępach ok. 6 tygodni.

Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwala osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.

Zobacz też: Na czym polega fotoodmładzanie skóry?

Źródło: materiały prasowe Royal Brand PR/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/29.10.2014 19:21
Ja akurat robiłam w Bytomiu w CDiME Amaryllis i powiem, że to naprawdę działa! Cena jaką zapłaciłam za zabieg była naprawdę niewielka w porównaniu z efektem jaki otrzymałam... Każdemu polecam! Niesamowicie poprawia samopoczucie i oczywiście wygląd! ;) Pozdrawiam wszystkie Panie! :*
/30.08.2014 15:47
Nie byłam przekonana do zabiegu, ale pod namową spróbowałam i nie żałuję. Zabieg wykonywałam w www.vicihair.pl w Krakowie, jest on dość drogi, ale takie efekty, jakie u siebie zauważyłam były tego warte.
/31.03.2014 15:25
Bardzo polecam ten zabieg. Wykonałam go w http://www.laserdelux.pl/kielce/kriolipoliza/ . Bardzo pomógł mi on w pozbyciu się kilku centymetrów.
POKAŻ KOMENTARZE (2)