Kremy z kolagenem

Kolagen jest gwarantem naszej młodości - bez niego nie byłoby sprężystości, nawilżenia, regeneracji skóry…
/ 03.08.2011 07:57

Kolagen jest gwarantem naszej młodości - bez niego nie byłoby sprężystości, nawilżenia, regeneracji skóry…

Kolagen to białko o niesamowitej mocy - jest go w organizmie bardzo wiele (30% wszystkich białek) i ma za zadanie łączyć elementy komórek, tak aby mogły istnieć tkanki i organy wewnętrzny. To taki wewnętrzny klej, który zapewnia naszemu ciału jego giętkość, żywość i zdolności naprawcze. Poza ścięgnami i chrząstkami, umożliwiającymi nam ruch, znajdziemy go również w skórze, zębach, naczyniach krwionośnych. Dla naszej urody to element podstawowy, bo im mniej kolagenu tym więcej wiotczenia, zmarszczek, wysuszenia

 

Moc kolagenu

Co robi dla nas kolagen, co doceni lustro? Ogrom ciężkiej pracy:

  • Wygładza zmarszczki i skórę, poprawia pigmentację
  • Likwiduje worki pod oczami, rozstępy i zwisającą skórę
  • Zapewnia nawilżenie i elastyczność skóry
  • Wypełnia ubytki w skórze, wygładza blizny
  • Zmniejsza stany zapalne, także o podłożu alergicznym, po ukąszeniach, oparzeniach
  • Poprawia krążenie
  • Łagodzi podrażnienia

Nic dziwnego, że dla kosmetologii kolagen jest obiecanym eliksirem młodości i od dawna wypełnia pudełeczka z kremami i odżywkami. Jest jednak duże „ale”…

 

Kolagen za duży!

Niestety, nie wszystko w naturze działa jak łatwo i prosto - nie zawsze wystarczy połknąć czy posmarować, żeby ciało od razu przyswoiło sobie dobrodziejstwa. Kontrowersja na temat kolagenu w zastosowaniu powierzchniowym jest dość prosta - według naukowców cząsteczki zawarte w kremach są zbyt duże, aby przeniknąć w głąb skóry i zostać wchłonięte. Ze swoją masą atomową kolagen kosmetyczny zostaje zawsze na powierzchni naskórka i choć może dawać przyjemne odczucie nawilżenia i wygładzenia jest bardzo mała szansa, że będzie mieć jakiekolwiek działanie naprawcze w głębszych warstwach skóry - tam gdzie jest naprawdę potrzebny.
Co zatem?

 

Stymulacja kolagenu

O wiele większą szansę na powodzenie mają zastrzyki z kolagenu, które faktycznie czasowo wypełniają ubytki w skórze i mogą poprawić wygląd, sprężystość i gładkość. Ich działanie w dłuższym okresie nie ma jednak znaczenia, bo dermatolodzy podkreślają, że do utrzymywania młodości potrzebne są nam własne, organiczne zapasy kolagenowe.
Dlatego obecnie zamiast nakładać kolagen na skórę proponuje się raczej stymulowanie tkanki do produkcji własnych cząsteczek kolagenu. Temu procesowi można bowiem pomóc głównie za sprawą takich składników jak witamina A i C oraz peptydy. Niektóre z nowoczesnych kompleksów łączących białka i witaminy mogą podnieść produkcję własnego kolagenu nawet o 350%!

 

Kolagenowe kremy

Soraya, Linia Kolagen i Elastyna
Kremy z Kolagenem i Elastyną skutecznie liftingują, działają przeciwzmarszczkowo i rewitalizująco. Witamina A i E poprawiają wygląd i kondycję naskórka. Zawierają naturalne składniki, których synergistyczne działanie jest odpowiedzią na potrzeby skóry dojrzałej, ze skłonnością do utraty elastyczności. Regularnie stosowane zapewniają optymalne i długotrwałe nawilżenie.

Bielenda Collagen + Kwas Hialuronowy
Linia wypełniająca zmarszczki dla cery o obniżonej jędrności i sprężystości, zwiotczałej, wysuszonej, szarej, ze zmarszczkami i przebarwieniami. Preparaty o wyjątkowej formule przeciwstarzeniowej zwiększają produkcję kolagenu, tym samym zapewniając długotrwałą redukcję zmarszczek nie tylko na powierzchni skóry. Napinają, wygładzają, ujędrniają i wzmacniają skórę

Farmona, Skin Lift Extreme 55+
Bogata receptura dla dojrzałej skóry po 50-tce, oparta na unikalnej kombinacji składników aktywnych oraz mocnym i precyzyjnym działaniu. Wapń i krzem w kompleksie z glikoproteiną z drożdży stymulują odnowę komórkową i zwiększają gęstość skóry. Kolagen i elastyna oraz kwas hialuronowy długotrwale i głęboko nawilżają skórę, poprawiają jej jędrność sprężystość i elastyczność oraz zmniejszając długość, głębokość i ilość zmarszczek. Folacyna oraz kompleks witamin A, C, E i F chronią przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników. Filtry UV skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem i spowalniają procesy jej starzenia.