Kremy z filtrem do twarzy - 10 polecanych produktów

Dzięki nim opóźnisz powstawania zmarszczek i nieestetycznych przebarwień. Zobacz, jakie kremy z wysokim filtrem polecamy.
Karolina Kalinowska / 15.06.2018 13:52

Wszyscy wiedzą, że należy używać kremów z filtrem, ale doskonale wiemy, jak to wygląda w praktyce. Używamy ich w czasie wakacji (i to nie zawsze), ale codzienne używanie kosmetyków tego typu zazwyczaj bagatelizujemy.

Nasze hity! 9 najlepszych kremów do twarzy i ciała z wysokim filtrem

Dlaczego warto używać kremów z filtrem?

Bardzo często zapominamy o zaleceniach lekarzy i używanie kosmetyków z filtrem traktujemy jako zbędny luksus. To niewybaczalny błąd! Takie postępowanie może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Przebarwienia, zmarszczki i rak skóry to tylko niektóre następstwa unikania kosmetyków z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Kremy z filtrem to obecnie najskuteczniejsza metoda ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Dlatego kosmetyki z filtrem minimum SPF30 powinny nam towarzyszyć każdego dnia.

Pomijając pozytywne działanie (jak dodawanie energii i produkcja witaminy D3), słońce ma też swoją ciemną stronę: poparzenia, zmarszczki czy przebarwienia, to efekt braku ochrony przed promieniowaniem UV. Po intensywnej ekspozycji na słońca skóra staje się poszarzała, wygląda na zmęczoną, a przebarwienia nie chcą zniknąć. Krem z wysokim filtrem stosowany codziennie to skuteczna ochrona skóry przed szkodliwym działaniem słońca. To powinna być podstawa pielęgnacji.

- mówi Agnieszka Zielińska, Skin Ekspert

 

Grab your sunglasses and sunscreen — here comes the sun! #Arbonne (Link in bio)

Post udostępniony przez Arbonne International (@arbonne)

Jaki krem do twarzy z filtrem wybrać?

Na początku trzeba zadać sobie pytanie, czym właściwie są filtry? To substancje chemiczne pochłaniające lub odbijające szkodliwe promieniowanie słoneczne. Obecnie stosuje się filtry chemiczne i fizyczne, zwane również mineralnymi. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji i upodobań.

Pewnie na co dzień unikasz kremów z wysokim filtrem, bo obawiasz się, że zostawią na twarzy białą, tłustą warstwę, która się nie wchłonie. Te czasy już dawno minęły! Kosmetyki nowej generacji mają lekkie konsystencje i praktycznie niczym nie różnią się od tradycyjnych kremów do twarzy.

Producenci poszli nawet o krok dalej! Oferują kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Bez problemu znajdziesz preparaty do skóry tłustej, mieszanej, wrażliwej, z pierwszymi zmarszczkami i przebarwieniami.

Pewnie zadajesz sobie pytanie, po co używać kremów z wysokim filtrem na co dzień. Pamiętaj, że przebarwienia słoneczne i zmarszczki nie będą widoczne zaraz po ekspozycji na słońce. Zauważysz je dopiero za 15-20 lat, a wtedy będzie już za późno.

Na to, jak skóra będzie wyglądała w dojrzałym wieku, pracujesz przez całe życie. Jednym z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji powinno być używanie kremów z filtrem - nawet zimą i w pochmurne dni.

Więcej o kosmetykach do opalania: Kremy do twarzy nowej generacji! Chronią przed szkodliwym działaniem słońca i są idealne pod makijaż Wybór redakcji: 18 najlepszych kosmetyków do opalania