POLECAMY

Skóra muśnięta złotem

W czasie karnawału musisz błyszczeć. Dlatego aby ciało pięknie wyglądało warto użyć samoopalacza
Skóra muśnięta złotem fot. Fotolia

W karnawałowych kreacjach chętnie odsłaniamy dekolt, plecy, ramiona. Aby ciało pięknie wyglądało, warto użyć samoopalacza.
Jeśli nie wiesz na jaki kolor samoopalacza się zdecydować, wybierz najjaśniejszy. Lepiej dołożyć kolejną warstwę kosmetyku niż uzyskać zbyt ciemną barwę. Po aplikacji na skórę pod wpływem zawartej w samoopalaczach substancji DHA dochodzi do reakcji z keratyną w warstwie rogowej naskórka. W jej wyniku powierzchnia skóry ciemnieje. By utrzymać opaleniznę, trzeba stosować kosmetyk co kilka dni.
Pamiętaj nie nakładaj samoopalacza na ostatnio chwilę. Dzień przed „opalaniem” koniecznie znajdź czas na depilację, bo włoski utrudniają równomierne nakładanie preparatu. Zanim sięgniesz po samoopalacz, zrób też dokładny peeling ciała. Zwróć uwagę na łokcie i kolana. Potem wetrzyj w skórę balsam nawilżający dzięki czemu samoopalacz lepiej się wchłonie i równomiernie. Najlepiej kosmetyk nanoś od dołu w kierunku górnych partii ciała. Rób to starannie. Aplikuj go oszczędnie na stopy, kolana, łokcie, okolice oczu, ust i uszu. Po wklepaniu samoopalacza odczekaj kwadrans, zanim nałożysz ubranie. Za to ręce trzeba umyć natychmiast, bo inaczej pozostaną na nich smugi.

Nasz wybór samoopalaczy:


Na zdjęciu:
1. Samoopalacz do ciemnej karnacji, Miraculum, cena: 10 zł
2. Żel samoopalający do twarzy, Galenic, cena: 65 zł
3. Balsam rozświetlający z drobinkami, Lirene, cena: 19,99 zł
4. Chusteczka samoopalająca, Ziaja, cena: 1,40 zł
5. Samoopalacz do twarzy, Soraya, cena: 12 zł

Na podstawie artykułu Aleksandry Jaworskiej z Przyjaciółki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Samoopalacz Soraya daje naturalny lekko oliwkowo-brązowy kolor, nawilża i wyrównuje koloryt, nie pozostawia plam. Łatwo sie rozprowadza i nie wyciera sie w ubrania. lekko rozświetla skóre i daje ładny efekt.
/4 lata temu
Krem Soraya opalający twarz działa już po pierwszym zaaplikowaniu, pozostawiając po 30 minutach ładnie opaloną skórę. Nie posiada bardzo intensywnego zapachu jak inne samoopalacze, a skóra po jego nałożeniu odzyskuje dodatkowo nawilżenie i blask. Nie pozostawia plam co bardzo mile mnie zaskoczyło. Ja mam średniej karnacji skórę jednak bez problemu moje oczekiwania spełnia dedykacja produktu do ciemnej karnacji. Przy stosowaniu 2 razy na tydzień skóra ma bardzo ładny koloryt i nie łapie odcieni pomarańczy. Dla mnie najlepszy, a przetestowałam wiele, ponieważ nie moge korzystać z solarium