Test redakcji: 7 kremów na rozstępy i zabiegi, które możemy polecić!

Krem stosuj prewencyjnie, świeże rozstępy usunie karboksyterapia, utrwalone zaś - nowy zabieg Biodermogenesi.
Aleksandra Jaworska / 21.12.2018 05:23

Rozstępy, drobne blizny na ciele, nazywane są chorobą fibroblastów, ponieważ to od tych komórek produkujących kolagen i elastynę zależy elastyczność skóry. Jeśli ich funkcjonowanie zostanie zaburzone, dochodzi do pęknięć w warstwie skóry właściwej, przybierających postać cienkich, podłużnych blizn. Czy krem na rozstępy wtedy pomoże?

Jak usunąć świeże i stare rozstępy

Kiedy sięgnąć po krem na rozstępy?

W codziennej pielęgnacji trzeba zadbać o kosmetyki ujędrniające i przywracające właściwą strukturę skórze – szczególnie w okresach zwiększonego ryzyka, np. podczas ciąży, podczas diet odchudzających. Cenionymi składnikami kremu na rozstępy są np.: skrzyp, przywrotnik, bluszcz, związki krzemu, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Taki preparat stosowany 2 razy dziennie zapobiegnie powstawaniu rozstępów. W naszej galerii polecane przez nas kremy.

Mocne uderzenie w rozstępy - zabiegi

Efekty leczenia rozstępów do tej pory uwarunkowane były tym, w jakiej fazie je rozpoznano. Początkowy etap, określany jako rozstępy świeże, łatwo można odróżnić po czerwonym zabarwieniu, to czas kiedy można zastosować Scarlet RF czy karboksyterapię - mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. - Na późniejszych etapach, gdy rozstępy stają się białe ich usunięcie do tej pory było prawie niemożliwe.  Pojawiła się jednak metoda, która pomaga pozbyć się rozstępów także wtedy, kiedy są już utrwalone.

– Zabieg Biodermogenesi pozwala usuwać nawet utrwalone rozstępy, wpływa na odbudowę kolagenu i elastyny - mówi dr Rybicka. - Po raz pierwszy leczenie rozstępów pozwala także na ich ponowne opalanie, dzięki czemu skóra poddana zabiegowi wygląda jak zdrowa tkanka. To duża zaleta w porównaniu do  innych zabiegów, które do  tej pory nie pozwalały na osiągnięcie jednolitego kolorytu opalonej skóry – tłumaczy dr Ewa Rybicka. - Zabieg daje długotrwałe efekty, jest nieinwazyjny.

Skóra staje się bardziej napięta oraz upodabnia się do otaczającej tkanki. Jej jednolity kolor sprawia, że rozstępy stają się niewidoczne. Stopniowe wzmocnienie napięcia i jędrności skóry następuje podczas serii 6-12 zabiegów. To jedyna metoda, która ma zastosowanie w leczeniu nie tylko każdego typu rozstępów, ale także blizn. mówi dr E. Rybicka.

Inne ciekawe tematy:
7 sprawdzonych kremów pod oczy
Czy tonik rzeczywiście jest potrzebny do cery trądzikowej?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11.01.2019 18:26
Rozstępy to zmora każdej kobiety! Na całe szczęście medycyna estetyczna pozwala na ich usunięcie, ja miałam bo dużo schudłam, a i tak przez rozstępy wstydziłam się pokazać w stroju kąpielowym. Na całe szczęście zdecydowałam się na laserowe usunięcie rozstępów w krakowskiej klinice vesuna. Po 3 sesjach efekty zabiegu są więcej niż zadowalające.
/23.12.2018 11:56
Moim zdaniem bio oil jest najskuteczniejsze bo usłyszałam w aptece że to nie kosmetyk a produkt medyczny więc ma potwierdzone działanie badaniami klinicznymi czego nie mają kosmetyki