Ciach, ciach
Zmiana kształtu pośladków poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz podniesienie opadających pośladków to operacja trwająca od 3 do 4 godzin.
Przeciwwskazaniami do takiej formy poprawy własnego wyglądu są zmiany zapalne okolicy pośladków i okolic odbytu.
Przed i po zabiegu należy chronić ciało przed jakimikolwiek urazami, nosić specjalną bieliznę oraz szczególnie dbać o higienę operowanej okolicy. Szwy usuwa się po około 8-12 dniach. Czas gojenia to od 6 do 8 tygodni. Nasze ciało przez około miesiąc będzie wrażliwe na dotyk.
Jeżeli przed operacją uprawiałaś jakieś sporty, będziesz mogła do nich wrócić po upływie 6 tygodni.
Trwałość takiej operacji jest dość duża (pod warunkiem, że unika się znacznego wahania wagi).
Zobacz też: Abdominoplastyka, czyli chirurgia plastyczna brzucha
Silikonowa pupa
Implanty pośladków wypełnione są żelem silikonowym dostępnym w trzech różnych profilach o podstawie okrągłej lub owalnej. Stosuje się je w celu powiększenia bądź rekonstrukcji po utracie tkanki miękkiej. Powłoka implantu zawiera trwały, sprężysty i wysokoplastyczny żel silikonowy. W związku z tym, że będzie na niego wywierany duży ucisk (w końcu na pupie się siedzi!), stosuje się żel o twardej konstrukcji.
Lift up
Luźna skóra w dolnych partiach ciała przy dobrej sylwetce pozwala na skorzystanie z zabiegu liftingu. Dzięki tej operacji podciąga się pośladki oraz usuwa zbędną tkankę z bocznych stron bioder i pleców. Z takiej formy poprawy wyglądu najczęściej korzystają pacjentki, których skóra stała się obwisła na skutek starzenia, ciąży lub dużych wahań wagi.
Lifting dolnych partii ciała ma efekt odmładzający i można go łączyć z liposukcją, która zmienia kontur ciała poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej. Podczas operacji, przy znieczuleniu ogólnym, nacięcia są wykonywane wokół talii – tak, aby nie były widoczne pod strojem kąpielowym czy bielizną.
Zobacz też: Zanim wejdziesz do gabinetu chirurga plastycznego
A jeśli coś pójdzie źle…
Po operacji, w miejscach nacięć umieszczane są sączki, aby zapobiegać zbieraniu się płynu. Następnie zakłada się opatrunek i niekiedy również pas uciskowy. Jak każda operacja, tak samo lifting dolnych partii ciała niesie za sobą ryzyko pewnych komplikacji. Poniżej lista niektórych z nich.
- Nagromadzenie płynu surowiczego.
- Rozejście się brzegów rany.
- Brzydkie zagojenia.
- Zmiana wrażliwości skóry.
- Krwawienie.
- Infekcje.
- Zakrzepy krwi.