Idealnym miejscem do pobrania przeszczepu jest okolica, z której możliwe jest jego pobranie w stosunkowo pełnym zakresie grubości, a skóra jest jędrna i napięta/ fot. Fotolia fot. Fotolia

Krągłe i jędrne, czyli pośladki pod nóż

Piękne, jędrne pośladki chciałaby mieć chyba każda kobieta. Jeżeli natura Nas nimi nie obdarzyła, a nie mamy ochoty czekać aż wyrzeźbią je ćwiczenia, można skorzystać z uroków operacji plastycznych. Na czym polega ta operacja? Z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać? I przede wszystkim: czy warto?
/ 19.07.2011 13:20
Idealnym miejscem do pobrania przeszczepu jest okolica, z której możliwe jest jego pobranie w stosunkowo pełnym zakresie grubości, a skóra jest jędrna i napięta/ fot. Fotolia fot. Fotolia

Ciach, ciach

Zmiana kształtu pośladków poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz podniesienie opadających pośladków to operacja trwająca od 3 do 4 godzin.

Przeciwwskazaniami do takiej formy poprawy własnego wyglądu są zmiany zapalne okolicy pośladków i okolic odbytu.

Przed i po zabiegu należy chronić ciało przed jakimikolwiek urazami, nosić specjalną bieliznę oraz szczególnie dbać o higienę operowanej okolicy. Szwy usuwa się po około 8-12 dniach. Czas gojenia to od 6 do 8 tygodni. Nasze ciało przez około miesiąc będzie wrażliwe na dotyk.

Jeżeli przed operacją uprawiałaś jakieś sporty, będziesz mogła do nich wrócić po upływie 6 tygodni.

Trwałość takiej operacji jest dość duża (pod warunkiem, że unika się znacznego wahania wagi).

Zobacz też: Abdominoplastyka, czyli chirurgia plastyczna brzucha

Silikonowa pupa

Implanty pośladków wypełnione są żelem silikonowym dostępnym w trzech różnych profilach o podstawie okrągłej lub owalnej. Stosuje się je w celu powiększenia bądź rekonstrukcji po utracie tkanki miękkiej. Powłoka implantu zawiera trwały, sprężysty i wysokoplastyczny żel silikonowy. W związku z tym, że będzie na niego wywierany duży ucisk (w końcu na pupie się siedzi!), stosuje się żel o twardej konstrukcji.

Lift up

Luźna skóra w dolnych partiach ciała przy dobrej sylwetce pozwala na skorzystanie z zabiegu liftingu. Dzięki tej operacji podciąga się pośladki oraz usuwa zbędną tkankę z bocznych stron bioder i pleców. Z takiej formy poprawy wyglądu najczęściej korzystają pacjentki, których skóra stała się obwisła na skutek starzenia, ciąży lub dużych wahań wagi.

Lifting dolnych partii ciała ma efekt odmładzający i można go łączyć z liposukcją, która zmienia kontur ciała poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej. Podczas operacji, przy znieczuleniu ogólnym, nacięcia są wykonywane wokół talii – tak, aby nie były widoczne pod strojem kąpielowym czy bielizną.

Zobacz też: Zanim wejdziesz do gabinetu chirurga plastycznego

A jeśli coś pójdzie źle…

Po operacji, w miejscach nacięć umieszczane są sączki, aby zapobiegać zbieraniu się płynu. Następnie zakłada się opatrunek i niekiedy również pas uciskowy. Jak każda operacja, tak samo lifting dolnych partii ciała niesie za sobą ryzyko pewnych komplikacji. Poniżej lista niektórych z nich.

  • Nagromadzenie płynu surowiczego.
  • Rozejście się brzegów rany.
  • Brzydkie zagojenia.
  • Zmiana wrażliwości skóry.
  • Krwawienie.
  • Infekcje.
  • Zakrzepy krwi.