POLECAMY

Kosmetyki eko i biokosmetyki

Ekologia wkroczyła do kosmetologii. Teraz firmy kosmetyczne nie tylko selekcjonują rośliny, aby wydobyć z nich najcenniejsze składniki, ale także same je uprawiają na tak zwanych kontrolowanych uprawach biologicznych. Następnie produkują biokosmetyki.

Biokosmetyki nie zawsze oznaczają, że są lepsze od tych, który używamy na co dzień. Są po prostu inne. Wybór zależy to od priorytetów. Jeżeli stawiasz na nowoczesne technologie, sprawdzone i badane w laboratoriach, z pewnością sięgniesz po ultranowoczesne kremy z cytokinami czy nanosomami. Jednak, jeżeli syntetyczne konserwanty, które są jednym z najczęstszych alergenów, nie odpowiadają twojej skórze i samopoczuciu, wybierzesz kosmetyki z olejem z oliwy, wyciągiem z nagietka.

Jednak warto pamiętać, że kupując kosmetyki organiczne musimy przygotować się na wydatnie większej sumy oraz o tym, że niektóre naturalne wyciągi roślinne zawarte w kosmetykach naturalnych potrafią być silnymi alergenami. Biokosmetyków nie kupisz też tanio, ponieważ ich produkcja jest kosztowna, często zawiera w sobie koszty ochrony środowiska.

Zobacz także: Działanie wody kwiatowej na skórę

Przy stosowaniu biokosmetyków należy uzbroić się w cierpliwość. Kosmetyki organiczne nie wygładzą cery od zaraz, przebarwienia nie znikną na drugi dzień, nasze włosy nie odzyskają blasku po dwóch umyciach, tak jak przy stosowaniu kosmetyków z dodatkiem silikonów. Silny trend eko spowodował większe zainteresowanie także kosmetykami eko. Szybko też zareagowali specjaliści od marketingu. W wyniku ich działań niemal każda firma wypuściła na rynek tzw. linię naturalną, która niestety nie ma nic wspólnego z kosmetykiem organicznym.

Zobacz także: Jak rozpoznać biokosmetyk

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)