Biokosmetyki nie zawsze oznaczają, że są lepsze od tych, który używamy na co dzień. Są po prostu inne. Wybór zależy to od priorytetów. Jeżeli stawiasz na nowoczesne technologie, sprawdzone i badane w laboratoriach, z pewnością sięgniesz po ultranowoczesne kremy z cytokinami czy nanosomami. Jednak, jeżeli syntetyczne konserwanty, które są jednym z najczęstszych alergenów, nie odpowiadają twojej skórze i samopoczuciu, wybierzesz kosmetyki z olejem z oliwy, wyciągiem z nagietka.
Jednak warto pamiętać, że kupując kosmetyki organiczne musimy przygotować się na wydatnie większej sumy oraz o tym, że niektóre naturalne wyciągi roślinne zawarte w kosmetykach naturalnych potrafią być silnymi alergenami. Biokosmetyków nie kupisz też tanio, ponieważ ich produkcja jest kosztowna, często zawiera w sobie koszty ochrony środowiska.
Zobacz także: Działanie wody kwiatowej na skórę
Przy stosowaniu biokosmetyków należy uzbroić się w cierpliwość. Kosmetyki organiczne nie wygładzą cery od zaraz, przebarwienia nie znikną na drugi dzień, nasze włosy nie odzyskają blasku po dwóch umyciach, tak jak przy stosowaniu kosmetyków z dodatkiem silikonów. Silny trend eko spowodował większe zainteresowanie także kosmetykami eko. Szybko też zareagowali specjaliści od marketingu. W wyniku ich działań niemal każda firma wypuściła na rynek tzw. linię naturalną, która niestety nie ma nic wspólnego z kosmetykiem organicznym.
Zobacz także: Jak rozpoznać biokosmetyk
Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.
WYPOWIEDZ SIĘ!