Korekta nosa bez operacji

Nos to, zaraz po ustach, część twarzy, do której mamy zwykle najwięcej zastrzeżeń. Że lekko garbaty, wklęsły, niesymetryczny. Ogólnie – niedodający urody. A wystarczy ampułka kwasu hialuronowego i wprawne ręce dermatologa estetycznego, żeby to zmienić.
/ 18.03.2013 07:29

Nos to, zaraz po ustach, część twarzy, do której mamy zwykle najwięcej zastrzeżeń. Że lekko garbaty, wklęsły, niesymetryczny. Ogólnie – niedodający urody. A wystarczy ampułka kwasu hialuronowego i wprawne ręce dermatologa estetycznego, żeby to zmienić.

Powszechnie uważa się, że kształt nosa można poprawić tylko chirurgicznie. Takie zabiegi są jednak bolesne, wymagają wielomiesięcznej rekonwalescencji i bywają kosztowne. A efekty nie zawsze zadowalają pacjentów. Z tych właśnie względów na operację plastyczną decydują się z reguły osoby z naprawdę poważnymi defektami. Osoby, którym przeszkadza garbek czy wklęsłość po prostu uczą się z tym żyć. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Niedoskonałości nosa można skorygować błyskawicznie, bo w kwadrans, za pomocą kwasu hialuronowego. Oczywiście niezbędna jest także ręka doświadczonego dermatologa estetycznego. Jakie mankamenty nosa można poprawić kwasem hialuronowym? - Wypełnić wklęsłości, optycznie zwęzić zbyt szeroki nos, a także wyprostować grzbiet: pozbyć się garbka lub wyprostować nos po złamaniu, możliwe jest też wymodelowanie zadartego noska i takiego, którego czubek opada w dół – wylicza dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, która specjalizuje się w niechirurgicznej korekcji nosa.

Korekta nosa bez operacji

Po zabiegu

Korekta nosa bez operacji

Przed zabiegiem

Zabieg polega na wstrzyknięciu, po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu, wypełniacza w postaci żelu. Lekarz szczegółowo omawia z pacjentem, jaka zmiana będzie najbardziej harmonijna i da naturalny efekt. – Następnie preparat podaje się w odpowiednie miejsca i co bardzo ważne, po iniekcji odpowiednio formuje w tkankach – podkreśla dermatolog estetyczna. Korekta nosa kwasem hialuronowym trwa około 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu można spotkać się ze znajomymi, by z dumą zaprezentować nowy kształt nosa.

Efekt zabiegu utrzymuje się około 12-18 miesięcy. Ponieważ preparat wchłania się stopniowo, nie ma obaw przed nagłym pogorszeniem wyglądu nosa. Średnio po roku należy zgłosić się na konsultację, by lekarz zaplanował termin uzupełnienia preparatu. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje alergii – Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, a wypełniacze przechodzą badane kliniczne – wyjaśnia dermatolog estetyczna i dodaje, że właśnie dlatego to jeden z najpopularniejszych zabiegów.

Źródło: materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/11.05.2017 01:04
Naprawdę w to wierzycie? Ja od dziecka miałam ogromny kompleks, jeśli chodzi o mój nos. Odłożyłam trochę pieniędzy i w końcu zdecydowałam się na zabieg korekcji nosa. Trafiłam do świetnego chirurga, bo dr Anny Olender (wcześniej czytałam sporo opinii i wiem, że nie są wyssane z palca). To zdecydowanie odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu :)
/30.08.2016 16:12
a też mam zabieg taki za soba i nie załuje, a wrecz bardzo polecam wszystkim, nie ma się co zastanawiać tylko znależć dobrego lekarza i robic, czlowiek sie czuje o niebo lepiej potem. Zabieg robilam w Lodzi u doktor Żukowskiej, bardzo profesjonalnie, wszystko się ładnie pogoiło nawet jakoś bardzo nie bolało po zabiegu . Pani doktor tez bardzo miła i cierpliwa :)
/27.07.2016 20:28
Ciekawe ile taki efekt sie na prawdę utrzymuje i czy sprawdza sie na bardziej garbatych nosach. Ja osobiście jestem po operacyjnej korekcie nosa, ale jestem niesamowicie zadowolona z efektu. Bardzo ładnie naturalnie teraz nosek wyglada :) A zabieg miałam u doktor Żukowskiej w Łodzi - cud kobieta, polecam jej klinikę. Ale najwazniejsze to czuć się dobrze ze sobą
POKAŻ KOMENTARZE (4)