POLECAMY

Kolejność zabiegów medycyny estetycznej

Jeżeli dostrzegasz na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia, możesz skorzystać z pomocy dermatologa. Pamiętaj jednak, że zabiegi, którym możesz się poddać, powinny być dokładnie zaplanowane i rozłożone na minimum rok.
Kolejność zabiegów medycyny estetycznej fot. Panthermedia
„Zaplanowaną serię zabiegów proponuję zacząć od pilingów dermatologicznych lub zabiegu laserem frakcyjnym. Dzięki nim można usunąć przebarwienia, zwężyć pory skórne, zlikwidować stan zapalny. Skóra staje się bardziej świetlista i gładka. Zabiegi laserowe są wskazane szczególnie wtedy, gdy chcesz zamknąć rozszerzone naczynka krwionośne” – tłumaczy dermatolog Aleksandra Jagielska.

Możesz poddać się również zabiegowi Radiage lub Thermage, który stymuluje odbudowę kolagenu w skórze. Stary kolagen zostaje zniszczony, a nowy pobudzony do produkcji. Skóra staje się jędrniejsza, jednak na efekty trzeba czekać od trzech do pięciu miesiący.

Po dwóch, trzech tygodniach od zabiegu Thermage wskazana jest mezoterapia, dzięki której do skóry zostaną dostarczone substancje odżywcze do jej przebudowy oraz w celu jej nawilżenia i ujędrnienia.

Podobne efekty daje zabieg Preparatemsculptra, czyli ostrzykiwanie twarzy kwasem polimlekowym. Stymuluje on namnażanie się kolagenu, wygładza fałdy oraz zmarszczki, zmniejsza nawisy grawitacyjne w dolnej części twarzy.

Następnie można przystąpić do wstrzyknięcia botoksu w mięśnie, tam gdzie pojawiły się zmarszczki mimiczne, np. bruzdy na czole, kurze łapki, zmarszczki palacza na górnej wardze.

W tym samym czasie za pomocą kwasu hialuronowego możesz zlikwidować zmarszczki w innych miejscach twarzy, np. w fałdach nosowo-wargowych. Jeżeli po odczekaniu dwóch tygodni zmarszczki, które likwidowaliśmy za pomocą botoksu, są mniejsze, ale nadal widoczne, można wstrzyknąć w nie kwas hialuronowy, który je wypełni.

konsultacja: Aleksandra Jagielska, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej z Kliniki dr Sankowskiego w Warszawie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (24)
/rok temu
Może kogoś zainteresuje oferta opolskiego gabinetu medycyny naturalnej Imeiaa, z której ja już skorzystałam, a z którą można się zapoznać na stronie imeiaa.pl . Każdemu zabiegowi towarzyszy rozmowa konsultacyjna, podczas której Pani Doktor przedstawia wszystkie za i przeciw poddania się zabiegowi i sama proponuje jaki jest dla ciebie najlepszy
/rok temu
@lenna a na jakie zabiegi? może coś odchudzającego? :D ojj przydałoby mi się coś na cellulit !
/rok temu
Wiadomo, że żeby widać było efekty trzeba przeprowadzać zabiegi zgodnie z zaleceniami lekarza. Dlatego najperw zawsze warto wybrać się na konsultację. Czasami kliniki robią drzwi otwarte z darmowymi konsultacjami, ja tak trafiłam do MTTesetetica w Krakowie i już zostałam :) super ludzie!
POKAŻ KOMENTARZE (21)