Zdrowe i piękne nogi w Klinice Ambroziak

Zadbaj o zdrowie swoich nóg w Klinice Ambroziak.

POWRÓT DO ARTYKUŁU

Laseroterapia

U części pacjentów, u których naczynka są za małe aby wykonać skleroterapię, lub pacjentka nie może pozwolić sobie na noszenie opatrunków uciskowych po zabiegu, wykonujemy zabiegi z użyciem specjalnie skonstruowanego urządzenia laserowego.

Laser Cutera Excel V to najlepszy w swojej klasie laser naczyniowy stawiający bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu. Terapia nie tylko uzupełnia  w sposób estetyczny uprzednio przeprowadzone postępowanie, ale też u niektórych pacjentów może być alternatywą dla skleroterapii.

Zasada działania laserów naczyniowych jest oparta o zjawisko pochłaniania energii lasera przez czerwony lub niebieskawy kolor naczyń krwionośnych. Energia w naczyniu zamienia się w ciepło, które uszkadza ściany naczyń i jest odpowiedzialne za zamknięcie światła naczynia. Nowoczesne urządzenia laserowe przeznaczone do zamykania naczyń emitują światło o dwóch długościach fali (532 i 1064nm), co pozwala na zamknięcie czerwonych, drobnych, powierzchownie położonych naczyń, jak również grubszych, sinoczerwonych, położonych znacznie głębiej.

Zabieg trwa zwykle do 40 minut, pozostawia przejściowe, niezbyt nasilone objawy pozabiegowe w postaci siniaków. Zazwyczaj wykonujemy jeden do dwóch zabiegów, co oczywiście nie gwarantuje braku postępowania schorzenia w przyszłości.
Zalecenia pozabiegowe to ograniczenie ćwiczeń fizycznych do 2 tygodni po zabiegu, oraz zakaz nasłoneczniania skóry do 4 tygodni po zabiegu. 
Zupełnie inne postępowanie dotyczy żylaków.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Miałam problem z pajączkami na nogach i popękanymi naczynkami na płatkach nosa.Robiłam konsultacje w różnych salonach i ceny mnie przerażały.Trafiłam do fajnego salonu w Warszawie Instytut Estetyczny i dziękuję koleżance że mi go poleciła :* Pan doktor nie tylko usunął mi pajączki na nogach ,naczynka na nosie to jeszcze gratis pozbyłam sie włókniaków na szyi.Polecam w 100 %
/4 lata temu
Rzeczywiście wygląd pajączków i żylaków jest mało estetyczny ale nawet jeżeli poddamy się ich usunięciu a nie zadbamy o kondycję żył od środka to szkoda wydanych pieniędzy. Ja po ciąży miałam zabieg laserowy usuwający pajączki na łydkach i udach a po tym zaczęłam stosować taksyfolinę z witaminą c.