Zdrowe i piękne nogi w Klinice Ambroziak

Zadbaj o zdrowie swoich nóg w Klinice Ambroziak.

POWRÓT DO ARTYKUŁU

Skleroterapia

Polega ona na wstrzykiwaniu w zmienione naczynia środka leczniczego, mającego spowodować ich zamknięcie i zwłóknienie. Zabieg ten jest właściwie bezbolesny, jego skuteczność ocenia się na ok. 70-80%, a przede wszystkim nie wyłącza pacjenta z życia zawodowego i osobistego. Pacjent po zabiegu wraca do swoich zajęć, samo leczenie trwa od kilku tygodni do kilka miesięcy, podczas których zabiegi powtarza się co 1-2 tygodnie, w zależności od tego, jak rozległe i zaawansowane są zmiany.

Skleroterapię stosuje się przy tzw. teleangiektazjach (o 1-milimetrowej średnicy), zwanych potocznie pajączkami, do zamykania większych żyłek (wenulektazji – 2-3 mm) jak również żylaków (powyżej 4 mm), w tym również tych większych i bardziej widocznych, czyli w dalszym stadium zaawansowania choroby. Należy pamiętać, że choroba ma charakter postępujący, więc z lekarzem trzeba będzie widzieć się systematycznie, najczęściej raz na 4 miesiące. 

Po skleroterapii naczynie staje się niedrożne, nie przepływa przez nie krew, i dzięki temu przestaje być widoczne. Lek można podawać w formie płynu lub pianki, która przy mniejszym stężeniu silniej działa na ścianki naczyń i mocniej je obkurcza. Piankę do niewydolnych pni żył powierzchownych podaje się pod kontrolą USG, czyli pod kontrolą wzroku. Po zabiegu skleroterapii – zgodnie z zaleceniem lekarza – należy nosić specjalnie dobrane pończochy uciskowe i nie należy się opalać przez minimum 2 miesiące.

W ok. 6% przypadków mogą pojawić się na skórze lekkie brunatne przebarwienia, które częściowo znikają po upływie roku. Ze względu na postępujący charakter choroby trzeba liczyć się z tym, że po pewnym czasie mogą pojawić się nowe pajączki, dlatego trzeba systematycznie kontrolować stan swoich nóg.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Miałam problem z pajączkami na nogach i popękanymi naczynkami na płatkach nosa.Robiłam konsultacje w różnych salonach i ceny mnie przerażały.Trafiłam do fajnego salonu w Warszawie Instytut Estetyczny i dziękuję koleżance że mi go poleciła :* Pan doktor nie tylko usunął mi pajączki na nogach ,naczynka na nosie to jeszcze gratis pozbyłam sie włókniaków na szyi.Polecam w 100 %
/4 lata temu
Rzeczywiście wygląd pajączków i żylaków jest mało estetyczny ale nawet jeżeli poddamy się ich usunięciu a nie zadbamy o kondycję żył od środka to szkoda wydanych pieniędzy. Ja po ciąży miałam zabieg laserowy usuwający pajączki na łydkach i udach a po tym zaczęłam stosować taksyfolinę z witaminą c.