POLECAMY

Kiedy wykonać depilację przed ślubem?

Planujesz depilację woskiem przed swoim ślubem, ale nie wiesz kiedy najlepiej ją wykonać, aby efekt był optymalny? Dowiedz się, co zalecają specjaliści.

depilacja przed ślubem

fot. Fotolia

Znajomość specyfiki własnej skóry i szybkości odrastania włosów po depilacji jest kluczowa  w zaplanowaniu tego zabiegu w przedślubnym harmonogramie. Zazwyczaj włosy odrastają po 3-4 tygodniach, jednak trzeba też wziąć pod uwagę to, jak przebiega regeneracja po usuwaniu owłosienia woskiem i kiedy znikają podrażnienia, co oczywiście zależy od rodzaju skóry.

Przetestuj przed ślubem

- Wrażliwa, sucha i płytko unaczyniona skóra radzi sobie trochę gorzej z zaczerwienieniami od normalnej. Wszystkie te elementy są bardzo ważne, dlatego, jeśli jeszcze się nie korzystało z usług depilacji woskiem, najlepiej wykonać 1-2 testowe zabiegi kilka miesięcy wcześniej przed tym ostatecznym – mówi Izabela Makosz, twórczyni Time for Wax, sieci salonów depilacji woskiem. Taki test będzie doskonałym rozeznaniem w tym, jak zachowuje się skóra. Warto również rozważyć cykl kilku lub nawet kilkunastu zabiegów na przykład na rok przed planowaną uroczystością, wtedy skóra zdąży już na dobre do tego przywyknąć. Niespodzianki są przecież ostatnią rzeczą, z którą chcemy się zetknąć w dniu ślubu.

Kiedy wykonać depilację?

Kiedy poznamy reakcje skóry na depilację, możemy z powodzeniem wpisać ją do przedślubnego kalendarza. - Najbezpieczniej będzie wykonać ten zabieg 1,5 tygodnia przed ślubem. Ostatni tydzień jest najbardziej stresującym w życiu przyszłej panny młodej, dlatego lepiej unikać zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę. Jednak, kiedy włosy odrastają szybciej, a skóra nie zostaje podrażniona na długo, zabieg można wykonać nawet na trzy dni przed – tłumaczy Izabela Makosz.

Bardzo ważne jest to, aby uwzględnić również inne zabiegi w harmonogramie. Solarium nie może się pokrywać bezpośrednio z depilacją woskiem, minimalny odstęp pomiędzy zabiegiem i opalaniem powinien wynieść kilka dni. Z kolei opalanie natryskowe musi być wykonywane zawsze po depilacji.

Kolejną sprawą do przemyślenia jest to, czy depilację wszystkich partii ciała wykonać za jednym razem, czy może rozłożyć na raty. Jeśli mamy napięty harmonogram, możemy to wykonać za jednym razem, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Polecamy: Jak przygotować się do depilacji woskiem?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Wiecie że ja całkiem o tym zapomniałam?! Te wszystkie przygotowania suknia, wesele, samochód... A o nogach przypomniałam sobie miesiąc przed terminem. Poleciałam do salonu kosmetycznego Laser Glamour w Łodzi. Na ten wielki dzień nogi wyglądały dużo lepiej a przed miesiącem miodowym miałam już całkiem gładziutkie nogi. http://www.laserglamour.pl