zabiegi, medycyna estetyczna, styl gwiazd fot. Fotolia

Kiedy jest czas na zrobienie zabiegu z medycy estetycznej

Czy istnieje granica wieku od której powinnaś zrobić sobie zabieg medycyny estetycznej? Przeczytaj!
Elżbieta Mańkowska / 26.02.2014 09:35
zabiegi, medycyna estetyczna, styl gwiazd fot. Fotolia

Według badań przeprowadzonych w 2011 roku przez TSN OBOP na zlecenie gabinetu WellDerm i firmy Croma 82% Polek interesuje się medycyną estetyczną, z czego 92% to najmłodsze respondentki (18–29 lat). Większość kobiet uważa, że najlepszy wiek na rozpoczęcie zabiegów to minimum 35 lat. To wtedy na twarzy pojawiają się oznaki starzenia się skóry, a ciało nawet gdy jest szczupłe już nie wygląda tak jak 10 lat wcześniej.

Sprawdź, jaki zabieg jest polecany w twoim wieku

20+ Botoks


NAJCZĘSTSZE PROBLEMY: To oczywiście trądzik młodzieńczy i  pojawianie się pierwszych zmarszczek mimicznych. Niezależnie od wieku, każda z Nas może mieć problem z cieniami i zagłębieniami pod oczami, gdyż jest to cecha uwarunkowana genetycznie.
POLECANE ZABIEGI: Botoks, jeśli zmarszczki mimiczne są widoczne, gdy masz „spokojną” twarz. Mezoterapia kwasem hialuronowym
w przypadku skóry cienkiej, przy tłustej – pilingi chemiczne. Wypełniacze – jeśli chcemy zniwelować cienie pod oczami lub powiększyć usta.

30+ Botoks i mezoterapia


NAJCZĘSTSZE PROBLEMY: Po trzydziestce następuje spadek zawartości kwasu hialuronowego w skórze, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Osoby, które się opalają, mają przebarwienia i problemy naczynkowe. Po 35. roku życia zdecydowanie można zauważyć objawy starzenia się skóry na szyi i dłoniach.
POLECANE ZABIEGI: Botoks, mezoterapia rewitalizująca i głęboko nawilżająca (także szyi, dekoltu, grzbietów dłoni), nici rewitalizujące PDO, regularne pilingi. Pierwsze wypełnienia preparatami kwasu hialuronowego, np. bruzdy nosowo-wargowej. Gdy widać utratę jędrności i „opadanie” skóry – rozpuszczające się nici liftingujące, np. Aptos czy Silhouette Soft.

40+ Botoks, Mezoterapia, złuszczanie wypełniające bruzdy


NAJCZĘSTSZE PROBLEMY: Zdecydowanie spadek gęstości i utrata elastyczności skóry. Wyraźniejsze bruzdy, zaczynają pojawiać się „chomiki”. Widać przebarwienia, dużo zmarszczek, rozszerzone naczynka. Przesuszenie skóry.   
POLECANE ZABIEGI: Zdecydowanie botoks, mezoterapia, złuszczanie, wypełnianie bruzd i zmarszczek. Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń stymulujących produkcję kolagenu, np. lasery frakcyjne, urządzenia emitujące fale radiowe, ultradźwięki. U osób z zanikiem tkanki tłuszczowej – wypełnienia wolumetryczne, przywracające twarzy objętość i poprawiające jej kontur. Nici rewitalizujące i liftingujące.

50+ Zabiegi wolumetryczne


NAJCZĘSTSZE PROBLEMY: W obrębie policzków i skroni wyraźny zanik tkanki tłuszczowej. Głębokie bruzdy, czyli „chomiki”. Opadające kąciki ust i brwi. Skóra w tym wieku zwykle jest też mocno przesuszona.
POLECANE ZABIEGI: Wypełnienia kwasem hialuronowym, głównie zabiegi wolumetryczne, mające na celu odbudowę zanikającej tkanki tłuszczowej i podniesienie opadających części twarzy (np. kącików ust, powiek i brwi czy policzków). Powinnaś postawić na nici liftingujące na bazie kwasu polimlekowego, także na szyję i dekolt. Mezoterapia – też na dłonie. Zabiegi stymulujące produkcję kolagenu, głównie wykorzystujące fale radiowe i ultradźwięki, oraz zabiegi laserami frakcyjnymi. Uwaga! Zabiegi z wykorzystaniem lasera robi się przed wstrzyknięciem kwasu hialuronowego. 

Na podstawie artykułu z Party Medycyna Estetyczna