Kawa pozytywnie wpływa na naszą urodę!

Czy kawa może mieć pozytywny wpływ na nasz wygląd? Kawą możemy nie tylko zachwycać się, jako wspaniałym napojem czy chwilą relaksu. Coraz częściej także kosmetolodzy korzystają z jej dobroczynnych właściwości.
/ 28.04.2011 23:30

Kawa dla młodej skóry

Zawarte w kawie  substancje, w tym przede wszystkim polifenole, zwalczają wolne rodniki, które to, jak wszyscy wiemy, przyspieszają procesy starzenia się naszej skóry. Najbardziej bogata w tego typu substancje jest tzw. kawa zielona. Ma ona gorzki smak i prawie w ogóle nie pachnie, więc nie można jej dostać w sklepie spożywczym. Jednak kosmetolodzy bardzo chętnie korzystają z jej właściwości. I dobrze, bo dzięki temu dłużej możemy cieszyć się piękną i gładką skórą.

Kawa dla urody

Zobacz także: Diety i ich wpływ na urodę

Kawa to wróg pomarańczowej skórki

Kawa ma właściwości, które pozytywnie wpływają na wygląd naszej skóry. Nie tylko pobudza metabolizm, a więc przemianę materii, ale także sprawia, że znacznie szybciej spalamy tłuszcze. Dzięki temu łatwiej jest nam zgubić zbędne kilogramy. Kosmetolodzy już dawno odkryli ten sekret kawy, dlatego w większości kremów czy plastrów antycellulitowych stosowany jest właśnie wyciąg z kawy. Wspomaga ona bowiem walkę z pomarańczową skórką, a ponad to ujędrnia skórę.

Kawa czyli kop energii

Nie można także zapomnieć o właściwościach kawy związanych z poprawą samopoczucia. Dla wielu z nas dzień bez kawy, to… coś wręcz niewyobrażalnego. 

Zobacz także: Jak wyglądać zawsze młodo i promieniście?

Faktycznie kawa poprawia koncentrację naszego umysłu, a poza tym wpływa na wydzielanie hormonu szczęścia. Dzięki kawie czujemy się lepiej, trzeźwiej myślimy i bardziej optymistycznie patrzymy na otaczający nas świat.