POLECAMY

Czego jeszcze nie wiesz o kąpieli?

Wiele z nas traktuje kąpiel jako zwykłą codzienną czynność nie zdając sobie sprawy z jej niezwykłej mocy. Dowiedz się, jak wiele zależy od tego, w jaki sposób ją przygotujesz!
Czego jeszcze nie wiesz o kąpieli? fot. Fotolia

Z pewnością kąpiel pozwala odpocząć, wyciszyć się i mocniej zadziałać składnikom aktywnym znajdującym się w kosmetykach do mycia.

Kąpiel zimna, ciepła czy gorąca?

Czy wiesz, że w zależności od temperatury wody, ma różne działanie? I tak gorąca (36-40°C) wspaniale relaksuje i pomaga usunąć toksyny z organizmu. Dlatego zaleca się ją po wysiłku fizycznym. Ważne, by była krótka – maksymalnie 10 minut. Jeśli jednak w czasie takiej kąpieli masz zawroty głowy lub czujesz się słabo, koniecznie zmniejsz temperaturę wody. Letnie kąpiele (26-35°C) są odpowiednie praktycznie dla wszystkich. Najlepiej korzystać z nich przed snem, gdyż wspaniale przygotowują ciało do odpoczynku
i pozytywnie wpływają na dobry sen. Bardziej odważne osoby mogą spróbować zimnych kąpieli (do 25°C) – przypływ energii związany z przyspieszeniem krążenia gwarantowany! Szczególnie o poranku.

Fot. Fotolia

Kąpiel - kilka sposobów na lepszy wygląd i samopoczucie

  • Masz problem nadpotliwości? Kąp się z dodatkiem z szałwii – wystarczy wlać do wody szklankę mocnego naparu z tego zioła.
  • Wykorzystaj w 100% moc peelingu cukrowego. Na początku kąpieli wykonaj intensywny masaż skóry z użyciem tego kosmetyku. Nie spłukuj go jednak, a zanurz się na kilka minut w ciepłej wodzie. Olejki zapachowe zawarte w peelingu zadziałają aromaterapeutycznie, a po kąpieli będziesz cieszyć się jedwabiście gładką i miękką skórą.
  • Jeśli czujesz, że twoja skóra potrzebuje dodatkowego masażu, by na przykład rozprawić się szybciej z uporczywym cellulitem, masuj pod wodą wybrane partie ciała specjalną myjką – efekt będzie podobny, jak przy szorowaniu skóry pod prysznicem, ale bardziej przyjemny.

Pamiętaj, by po każdym myciu dokładnie osuszyć skórę i natychmiast posmarować ją balsamem – w ten sposób zatrzymasz w skórze wilgoć i unikniesz nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Nie mogłabym podczas kąpieli czytać...