Kąpiel, czyli dobrodziejstwo dla skóry

Od lat słyszymy, że gorące kąpiele to pewny cellulit, zaś największym sprzymierzeńcem pięknego ciała jest chłodny prysznic. Ale jeśli trudno nam rozstać się z tym arcy-przyjemnym rytuałem zamieńmy go w prawdziwą ucztę dla skóry!
Od lat słyszymy, że gorące kąpiele to pewny cellulit, zaś największym sprzymierzeńcem pięknego ciała jest chłodny prysznic. Ale jeśli trudno nam rozstać się z tym arcyprzyjemnym rytuałem, zamieńmy go w prawdziwą ucztę dla skóry!

Najważniejsze dwa warunki bezpiecznego korzystania z wanny, to unikanie bardzo wysokich temperatur i nieprzekraczanie czasu 20 minut, po których skóra traci naturalne nawilżenie.

Rodzaj kąpieli, jaki możemy sobie zafundować, zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Sucha skóra najbardziej lubi olejek migdałowy, który dodany do wody pomaga zwiększyć poziom nawilżenia naszej epidermy na dość długo. To zdecydowanie najlepszy znany naturalny nawilżacz i już jednaKąpiel, czyli dobrodziejstwo dla skóry wielka łyżka tego specyfiku dodana do wanny z ciepłą wodą może zdziałać cuda. Jeśli mamy ochotę na nieco więcej rozkoszy i zabawę w egzotyczną aromaterapię, możemy olejek wymieszać z kilkoma kroplami olejków aromatycznych – geranium, róży czy lawendy. Wszystkie te produkty dostaniemy w aptece czy sklepie zielarskim, ale leniwym polecamy również gotowe kosmetyki na bazie wspomnianych olejków.
Jeśli największym utrapieniem jest jednak podrażnienie skóry, sięgnijmy po legendarne, dzięki królowej Kleopatrze, mleko. Nie trzeba przy tym wydawać majątku na owcze czy kozie mleko – krowie jest równie skuteczne w redukowaniu zaczerwień i dolegliwość występujących po opalaniu, depilacji czy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Zawarte, zwłaszcza w kwaśnym mleku, proteiny pomagają również pozbyć się martwej warstwy naskórka. Instrukcja obsługi jest prosta: cztery litry mleka dopełniamy w wannie ciepłą wodą i dodajemy kilka kropli ulubionego olejku aromatycznego, albo też, jak poprzednio, sięgamy po dostępne w drogeriach mleczka i kremy do kąpieli.

Wreszcie, dla łuszczącego się, nieelastycznego naskórka polecane są kąpiele wygładzające, w których zdecydowany prym wiedzie pospolite błoto. Pełne minerałów, kwasu salicylowego oraz ekstraktów roślinnych nadaje skórze jędrny i promienny wygląd. Zabawa w domowej łazience może być nieco uciążliwa, choć możliwa dzięki dostępnym na rynku preparatom, ale zawsze możemy udać się do gabinetu na profesjonalnie przygotowany zabieg – bez konieczności sprzątania!

Anna Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
Czy podczas takiego domowego Spa używacie czegoś wiecej niż np. aromatycznego płynu do kąpieli,bądz kulek zapachowych ? Np.fajnych ,zapachowych swiec? Sa takie które dobrze pasuja do tego aby wykorzystać je w domowym Spa?